Новини

ЗУСТРІЧ ФРАНЦИСКАНСЬКИХ НАСТОЯТЕЛІВ БІЛЯ НАЙБІЛЬШОЇ ШОПКИ В УКРАЇНІ.

20 Січня, 2023

Цього року усі духовні сини і дочки св. Франциска з Асижу відзначають ювілей 800-ліття від події в Гречіо (Greccio), події, яка започаткувала традицію будування вертепів, шопок у всіх францисканських храмах світу. Саме у цій місцевості, де була печера, св. Франциск по особливому забажав пережити подію народження Ісуса, через відтворення усіх обставин приходу на світ у людському тілі Спасителя. Маючи доброго друга в особі поважного і побожного Джованні він зорганізував у печері ясла, сіно, тваринок, закликав місцевих побожних людей та попросив місцевого єпископа щоб дозволив священикові послужити там Службу Божу. Під час читання Євангелії, св. Франциск – диякон, був так перейнятий приниженням Сина Божого з любові до людини, що увесь світився з радості і щастя а присутні бачили в руках Бідачини не книгу Євангелія а самого маленького Ісусика.

В контексті святкування 800 річниці події в Гречіо відбулась зустріч вищих настоятелів Чину (Ордену) Братів Мених (францисканів) в Україні. Згаданий Чин (Орден) має в Україні три гілки, це: Францискани (Ordo Fratrum MinorumOFM), Францискани – конвентуальні (Ordo Fratrum Minorum Conventualium, OFMconv.) і Капуцини (Ordo Fratrum Minorum Capuccinorum, OFMcap.) Францисканський Чин представляли – о. Даниїл Ботвіна – провінціал Провінції архангела Михаїла в Україні та о. Юстиніан Городечний – протоігумен греко-католицької Фундації Всіх Святих Серафимського Чину. Францисканів конвентуальних представляв о. Станіслав Кава – кустош кустодії Святого Хреста в Україні а капуцинів представляв о. Сергій Кіппа – кустош кустодії св. отця Пія.

Зустріч розпочалась перед тернопільською шопкою молебнем до Дитятка Ісус о 12.45. Опісля молитви відбулось представлення і привітання присутніх. Було сказано, що дана зустріч має історичний характер, бо перша подібна зустріч мала місце у Львові в 2015 році під час асамблеї монашества УГКЦ та РКЦ. Привітати молитвою настоятелів прийшли віряни церкви св. ап. Петра та представники ІІІ Чину Святого Франциска.

В місцевому монастирі францисканів відбулась спільна розмова-ділення вищих настоятелів. Кожен очільник своєї чернечої структури розповів історію своєї появи в Україні, чисельність братів, місця присутності, види діяльності, труднощі і виклики. Серед плодів зустрічі слід вказати на бажання брати участь у спільних заходах братів усіх гілок францисканства в Україні, для поглиблення і плекання францисканської духовості.

На зустрічі був присутній також о. Франциск з Індії, котрий належить до Згромадження пов’язаного із духовністю св. матері Терези з Калькути та ІІІ Чином (Орденом) св. Франциска.

Джерело: ofmbizant.com.ua