Події

ЗАРАДИ НЕПОВНОЛІТНІХ

16 Березня, 2020

12 березня в Домініканському Інституті релігійних наук ім. Фоми Аквінського (Київ) відбулась перша зустріч відповідальних осіб за охорону неповнолітніх в діяльності Римсько-Католицької Церкви в Україні. Цей захід, зорганізований Комісією Душпастирства Молоді, зібрав 12 осіб. Це були делегати з усіх дієцезій України та п’яти монаших згромаджень (РКЦ та УГКЦ).

Першу частину проводив о. Мірослав Сандер ОР з Варшави (Польща). Присвячена вона була правовим аспектам попереднього розслідування у випадках звинувачення священнослужителів у можливому сексуальному зловживанні неповнолітньої особи.

Під час другої частини зустрічі с. Теодора Шуляк MNI зі Львова представила психологічний профіль та методи дій педофіла.

В перерві восьмигодинного навчання можна було поділитися досвідом та просто познайомитися один з одним.

Як відомо, понад 20 років Католицька Церква намагається подолати кризу, яка виникла в різних частинах світу через випадки сексуального насильства над неповнолітніми з боку деяких священнослужителів. Усвідомлюючи, що подібна загроза існує і в Україні, за останній рік була розроблена програма запобігання сексуальними зловживаннями у діяльності Церкви та створена система допомоги потенційним жертвам. У кожній дієцезії застосовуються “Правила захисту неповнолітніх” (https://juvanima.org.ua/nasha-dіyalnіst/prawyla-zahystu/). Кожна дієцезія також має компетентну особу (делегата), якій ви можете повідомити про підозри у вчиненні злочинів проти неповнолітніх з боку священнослужителів. По мірі можливості призначені делегати готові надати духовну, психологічну або юридичну підтримку жертвам або їхнім родинам.

Контакти відповідальних делегатів всіх дієцезій доступні на веб-сайті Комісії душпастирства молоді https://juvanima.org.ua/nasha-dіyalnіst/vіdpovіdalnі/

о. Якуб Гонцяж OP

відповідальний за охорону неповнолітніх при Комісії Душпастирства Молоді РКЦ України.