Новини

ЗАНУРЕНІ В СВІТ – ВІДДАНІ БОГУ

01 Лютого, 2022

30 січня 2022 року відбулася он-лайн зустріч представників світських інститутів богопосвяченого життя в Україні.

Які інститути існують у нашій країні? До кого відсилати молодих і не дуже людей, що шукають свого місця в Церкві? Як у сучасному світі різні спільноти розпізнають знаки часу? Що нам треба зробити, щоб разом бути співпрацівниками Святого Духа, Який змінює обличчя землі, цієї землі? На всі ці питання шукали відповіді представниці інститутів з Гвардійського, Томашполя, Херсона, Кам’янця-Подільського на зустрічі, проведеній на платформі Zoom за ініціативою Інституту Непорочної Матері Церкви та за підтримки о. Міхала Воцяла, заступника голови Комісії душпастирства молоді РКЦ.

Знаємо, що Церква переживає зараз синод, провідна ідея котрого – «Іти разом». Зустріч світських інститутів дозволила побачити, з ким разом ми йдемо, хто ті люди, котрих захопило прагнення бути в світі, але не зі світу.

Поділилися інформацією про свої спільноти та історією власного покликання члени Інституту Непорочної Матері Церкви, Інституту Марії Господньої Слугині, Волонтерок Дона Боско, а також представниця спільноти, що починає формуватися.

Конкретним плодом цього часу була домовленість про продовження подібних зустрічей, створення вайбер-групи для обміну актуальною інформацією про поточні події, які можуть збагатити самих представниць та людей, з котрими вони працюють. Уже після закінчення зустрічі з організаторами зв’язалися особи з інституту Фратерня Ісус Caritas. Пропонуємо і іншим світським інститутам богопосвяченого життя контакт для взаємного духовного зміцнення. Детальну інформацію можна отримати в Центрі Євангелізації Світло-Життя (Гвардійське):

Тел. +38 0974656801 (Барбара)

 

Довідка: У 1947 році Папа Пій ХІІ у документі «Provida Mater Ecclesia» затвердив нову форму богопосвяченого життя, відрізнивши її від чернечих згромаджень та товариств апостольського життя. Світський інститут (таку назву отримала нова форма) – це спільноти людей, котрі, складаючи обітниці бідності, чистоти й послуху, прагнуть жити в повному віддані Богові, залишаючись у світі та змінюючи його зсередини.