Новини

Заклик Ради Єпископських Конференцій Європи про ситуацію навколо України

23 Січня, 2022

Перед обличчям загрози російського військового наступу, провідники об’єднання європейських єпископатів висловлюють солідарність з братами і сестрами у вірі та з усім українським народом, звертаючись із закликом до провідників народів не забувати про уроки світових війн минулого століття.

У цей «період напруження навколо України», провідники Ради Єпископських Конференцій Європи від імені єпископів Європейського континенту, прагнуть «висловити свою близькість з Церквами в Україні та з усім її народом», закликаючи міжнародну спільноту підтримати країну перед обличчям загрози російського військового наступу.

У повідомленні, поширеному 21 січня 2022 р. за підписом Голови Ради Єпископських Конференцій Європи Вільнюського Архиєпископа Ґінтараса Ґрушаса, наводяться слова Папи Франциска, який неодноразово «висловлював свою батьківську близькість “дорогій Україні”», закликаючи могутніх цього світу подолати кризу «шляхом серйозного міжнародного діалогу, а не зброєю» (Ангел Господній, 12 грудня 2021), а під час зустрічі з дипломатичним корпусом підкреслив, що «взаємна довіра та готовність до спокійного зіставлення повинні надихати всі зацікавлені сторони знайти прийнятні та тривалі рішення в Україні» (Зустріч з дипломатичним корпусом, 10 січня 2022).

«Також і ми, як пастирі на Європейському континенті, хочемо звернутися із закликом до провідників народів, аби не були забутими трагедії світових війн минулого століття, щоби захищалися міжнародне право, незалежність і територіальний суверенітет кожної країни. Разом зі Святішим Отцем прагнемо закликати правителів “знайти прийнятні та тривалі рішення в Україні”, покладаючись на діалог і переговори та не вдаючись до зброї», – читаємо в зверненні, яке завершується проханням до християн молитися за дар миру для України, щоби кризу вдалося подолати виключно шляхом діалогу.