Новини

VII Кармелітські дні молоді: «Хто шукає правди, шукає Бога»

16 Серпня, 2023
VII Кармелітські дні молоді: «Хто шукає правди, шукає Бога»

З 10 до 13 серпня у селищі Гвіздава на Бердичівщині відбулися VІІ Кармелітські дні молоді. Цього року приїхало понад п’ятдесят молодих людей із різних міст України: Києва, Хмельницького, Луцька, Вінниці, Житомира, Полонного, Коростишева, Першотравенська та, звісно, Бердичева.

Головною покровителькою цьогорічного Дня молоді була свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн), а гаслом – «Хто шукає правди, шукає Бога». Як і щороку, організаторами зустрічі були брати босі кармеліти,  сестри Святої Терези від Дитяти Ісус (терезіянки) та молодь Кармелю.

Дні молоді розпочалися у четвер, 10 серпня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві. На початку зустрічі, організаторами були заплановані реєстрація й привітання учасників. Молодь Кармелю у театралізованій сценці розпочала знайомство присутніх з покровителькою зустрічі.  Далі отець Юзеф Кухарчик OCD виголосив конференцію щодо біографії Едити Штайн. Одразу після конференції відбулася Свята Меса, яку очолив хранитель санктуарію отець Віталій Козак OCD.

VII Кармелітські дні молоді: «Хто шукає правди, шукає Бога»

 

Після Літургії, учасники та організатори зустрічі вирушили до Гвіздави, де була зосереджена основна частина програми Кармелітських днів молоді, а також передбачений нічліг на території монастиря босих кармелітів та у мешканців села. Зустріч з Ісусом під час адорації була останнім пунктом першого вечора КДМ.

Кожен день КДМ починався півгодинною адорацією. Отець Максиміліан Подвіка OCD разом із постулантами підготували роздуми, використовуючи цитати з творів святої Терези. У п’ятницю ввечері відбулася Хресна дорога зі свічками вулицями села.

Впродовж чотирьох днів, учасники зустрічі брали участь у щоденних Святих Месах, молитвах, школі медитації, слухали конференції, приймали участь у спортивних іграх, танцях, тереновій грі, а також мали можливість поділитися враженнями і пережитим досвідом у групках.

Родзинкою Кармелітських днів молоді завжди були майстер-класи. Цього року учасники мали нагоду навчитися грати на барабанах, послухати короткий курс базових навичок надання першої медичної допомоги,  виготовити прикраси із полімерної глини та оздобити пряники.

 

В останній день КДМ відбулася цікава зустріч, яка мала назву: «В гостях у монаха, монахині та семінариста». Учасники змогли поставити питання та отримати відповіді у отця Максиміліана Подвіки OCD, сестри Каміли Дзісь CST  та брата Владислава Негребецького OCD.

VII Кармелітські дні молоді: «Хто шукає правди, шукає Бога»

 

Урочисту недільну Святу Месу на завершення Кармелітських днів молоді, до якої приєдналися й мешканці с. Гвіздави та навколишніх сіл, очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький, який у проповіді поділився своїми враженнями від участі у Світових днях молоді, які нещодавно завершилися в Португалії.

 

Після повернення до Бердичева, програмою Днів молоді був передбачений подячний молебень біля ікони Бердичівської Богородиці. Також усі бажаючі молоді люди, мали можливість прийняти Святий Скапулярій та вшанувати реліквії святої Терези Бенедикти від Хреста.

VII Кармелітські дні молоді: «Хто шукає правди, шукає Бога»

 

Своїм свідченням поділилася учасниця VII Кармелітських днів молоді Яна з Полонного: «Я на КДМ була вперше і для мене було все по-новому. Я брала участь в багатьох реколекціях, але ці дні молоді так закарбувалися в душі. Кожен день був для мене як нове відкриття, я відкривала себе по-іншому. Так само, яка Едита Штайн, я вчилася допомагати іншим людям розуміти їх, розуміти їхні потреби. І взагалі сама атмосфера була така приємна, по-перше, годували смачно, й по-друге, проповіді, конференції та навіть праця в групах були дуже класні. Думаю кожен з учасників відзначить проповіді та конференції, це було надзвичайно класно».

Максим Железницький

Джерело: РКЦ в Україні