Новини

ВАТИКАН НАДАВ ВІРЯНАМ ДІЄЦЕЗІЇ СПЕЦІАЛЬНІ ВІДПУСТИ ТА ПАПСЬКІ ПРИВІЛЕЇ

06 Травня, 2021

З нагоди 700-річниці відновлення єпископської катедри Київсько- Житомирської дієцезії Апостольська Столиця надала всім вірним індульгенцію. Індульгенцію (повний відпуст) можна отримати за звичайних умов (перебування у стані освячуючої благодаті, відсутність прив’язаності до будь-якого гріха, прийняття Святого Причастя та молитва в намірах Святішого Отця) відвідавши Кафедральний храм св. Софії в Житомира або Прокафедральний храм св. Олександра в Києві, від 15 травня до 31 грудня 2021.
Центральні святкування ювілею відновлення Київської дієцезії відбудуться 18 вересня 2021 року в Києві, під час яких можна буде отримати Папське благословення з рук єпископа Віталія Кривицького.

Нижче подаємо переклад декрету Апостольського Престолу:

АПОСТОЛЬСЬКА ПЕНІТЕНЦІАРІЯ, для збільшення віри та спасіння душ вірних, силою лише собі властивих можливостей від Святішого в Христі Отця і Господа нашого, Отця  Франциска Папою призначеного Божим Провидінням, маючи на увазі прохання недавно представлені від Високопреосвященного Отця Віталія Кривицького SDB, єпископа Київсько-Житомирського, в 700-річчя тієї ж дієцезії, з небесних скарбів Церкви щедро вділяє повного відпусту, за звичайних умов (таїнства сповіді, Святого Причастя та молитви в намірі Святішого Отця) для вірних покаянням і любов’ю зібраних, з можливістю отримати відпуст від 15 травня до 31 грудня 2021, який також душі віруючих в чистилищі отримавши у прихильності могли б застосувати, якщо (через те, що) відвідають у паломництві Катедральну чи Прокатедральну Церкву і там з набожністю візьмуть участь в ювілейних урочистостях, або принаймні відповідний проміжок часу плекатимуть благочестиві наміри про вірність дієцезіян християнському покликанню, завершуючи цей час молитвою Господньою, Символом Віри, а також закликом до Пресвятої Діви Марії, святої Софії та святого Олександра.

Старші люди, хворі та всі, хто з поважних причин не можуть покинути своїх домівок, так само можуть отримати повний відпуст, усвідомлюючи неприв’язаність до кожного гріха і демонструючи такий намір, де спочатку дотримані три звичайні умови, через те, що до ювілейних святкувань в духовний спосіб долучаються, свої молитви і страждання чи незручності свого життя Божому милосердю жертвуючи.

Тож приступаючи до отримання Божественного пробачення за церковними умовами, стає легше отримати пастирську любов, тому Пенітенціарія ревно просить, щоб дієцезіальний пенітенціарій, катедральний клір, настоятелі та священики наділені відповідними уповноваженнями для слухання сповідей, з охочим і благородним серцем, звершували Таїнства Примирення.

Все це являється правосильне для святкування ювілею дієцезії, жодні інші приписи, навіть суперечливі, не змінюють дійсності цього декрету.

Дано в Римі, у будинку Апостольської Пенітенціарії, 30 квітня 2021 року Господнього Втілення.

 

Вищий Пенітенціарій Mаурус кард. П’яченца

Управитель Христофор Нікіель

 

kzd.org.ua