Новини

V ТИЖДЕНЬ ВИХОВАННЯ. Перевірте себе – НЕЗРІЛА ТА ЗРІЛА ОСОБИСТІСТЬ

02 Вересня, 2021

Чи можна вас назвати зрілою людиною? Пропонуємо перевірити себе ось за такими критеріями:

1. Незріла особистість намагається змінити інших людей, пристосувати їх під себе. Зріла особистість намагається змінити себе, перейти на саморегуляцію.

2. Незріла особистість намагається змінити обставини, зріла – пристосуватися до них.

3. Незріла особистість часто знає, але не вміє. Зріла особистість не тільки знає, але і вміє. Тому незріла особистість критикує, а зріла робить.

4. Незріла особистість намагається влаштувати в першу чергу своє особисте життя, а потім справи. В результаті не влаштовує ні те, ні інше, а вона потрапляє в залежність від інших людей. Зріла особистість в першу чергу влаштовує свої справи і набуває незалежність. Особисте життя
влаштовується само по собі.

5. Потреби зрілої особистості випливають з її успіхів, з її справ.
Незріла особистість, не роблячи справ, копіює потреби зрілої особистості, збільшуючи їх розміри. (Згадайте потреби дорослих дітей, сидять на шиї своїх старіючих батьків.)

6. Незріла особистість думає про результат, а зріла про справу.

7. Незріла особистість хоче більше, ніж має і заслуговує, в результаті нерідко втрачає і те, що має. Зріла особистість задоволена тим, що має, і тоді до неї прибуває.

8. Незріла особистість хоче, щоб її справи влаштував хтось, зріла влаштовує їх сама.

9. Незріла особистість сподівається, зріла діє.

10. Незріла особистість намагається управляти іншими людьми, зріла управляє собою.

11. Незріла особистість – декорація, яка хоче стати фігурою. Зріла особистість – фігура, яка не замислюється, як вона виглядає.

12. Незріла особистість спочатку приймає рішення, а потім підганяє факти під вибране рішення (звідси підозрілість незрілої особистості). Зріла особистість спочатку збирає факти, а потім на їх підставі приймає рішення (звідси відкритість зрілої особистості).

13. Незріла особистість хоче зайняти високе положення, не піклуючись особистісним зростанням. Зріла особистість піклується про особистісне зростання, і в результаті починає займати високе положення.

Фріц Перлз