Новини

Відбувся ІІ-ий Дієцезіальний День Підлітка

13 Травня, 2024

Огооо!!! Ця мега-подія звершилася! ІІ-ий Дієцезіальний День Підлітка або Teenager’s day в Київсько-Житомирській дієцезії!

10-12 травня в центрі святого Сімейства з Назарету в Зарічанах, зібралося 430 підлітків віком 12-15 років на зустріч з Богом, виключно для них!

Неймовірна атмосфера, круті емоції, знайомства, спілкування, рух, музика, танці, спів, нестримна енергія молодих – все це вкрило простори комплексуна три дні. Але разом з цим головне – велика праця Церкви (до речі, у всій різноманітності її орденів та згромаджень) через Слово, Євхаристію, Таїнства, молитву, звернення торкнутися Любов’ю Бога до молодого серця. Серця, яке ще є таке ніжне, але швидко прагне дорослішати, яке має так багато спокус і зранень світу, бунту та переживань, запитань, пошуків, але має навчитись з цим справлятись і довіряти Богу, відкриватись Йому.

«Ті, що Богу довіряють, відновлюють сили» – саме так звучала тема Teenager’s day-2024. Головну відповідальність за організацію та проведення цього заходу взяв на себе о. Лукас Пероззі Жорже, який є членом Комісії у справах молоді Київсько-Житомирської дієцезії. І саме тема довіри до Бога була в центрі всієї програми заходу.  «Бог дає нам цю молодь, Він хоче до неї промовляти! Ми маємо зробити все можливе, щоб ця молодь була тут!» – зазначив священник.

Програма була різноманітною та наповнена багатьма активностями – конференції, інтеграція, ділення словом в малих групах, квести, руханки, прослава – це був насичений час.

Молодь мала чудових спікерів нашої дієцезії. Разом з єпископом Олександром Язловецьким учасники роздумували над тим, що таке справжня християнська радість, і як можливо її переживати у складних обставинах. «Християнська радість походить тільки від Бога. Це не тоді коли смішно, це коли маємо глибокий мир в серці. Але будь-який найменший гріх забирає радість, світ краде радість і з’являється смуток… Ви тільки починаєте життя, але вже знаєте Бога, знаєте особисто, це причина справжньої радості!».

З братом Віктором Дешуком OFM CAP дізнавались, що означає вільність людини,  відповідальність за вибір, наслідки вибору. На прикладі Йосипа Єгипетського, який переживав зраду найближчих, несправедливість, наклепи о. Лукас Пероззі Жорже розкрив довіру до Бога, показуючи, що Господь чує той глибокий крик душі людини, який часто не чують інші і відповідає на нього.

Більше зрозуміти самих себе, свої емоції, тіло, переживання підліткового віку учасники могли під час конференції с. Ольги Станіславенко CSFN. Ну а квест-катехеза дав можливість показати учасникам, як через спокуси світу, тіла та пропозиції сатани можна втратити благодать Хрещення, але Господь постійно кличе людину і дає сили відновитися через Церкву, повернутися до сутності Божої Дитини.

Всі учасники були вражені свідоцтвом о. Хосе Хесуса Пачеко про шлях довіри Богу тоді, коли всі обставини його життя кричали про страждання, біль, коли він мав бунт, претензії до Бога, батьків, не розумів історію свого життя, але Бог, який чує і приходить, дав правду та визволення, розуміння і мир. Дуже важливою  була проповідь о. Віталія Козака OCD про вміння відновлювати свої сили з Господом, про вміння розставляти пріоритети та розподіляти час.

І, звичайно, в часі  Адорації та молитви прославлення підлітки вчилися  віддавати свої переживання Ісусу та розмовляти з Ним, як найближчим Другом та Господом.

Також учасники ближче познайомилась з Комісією у справах молоді нашої дієцезії, яку представив о. Міхал Воцял SDB та почули про найближчі заходи для підлітків, які будуть проведені в цьому та наступному році – футбольний турнір «Кубок єпископа», Біблійна Олімпіада.

Веселі та щасливі, наповнені радістю та прагненням продовження заходу, з вигуками вдячності організаторам учасники роз’їхалися по своїм домівкам. Дякуємо Богу за зусилля кожного, хто долучився до організації та проведення Teenager’s day – чудовим аніматорам, організаційному комітету, музичному гурту «Реджойс», гостинним служителям центру і всім-всім. Сподіваємося, що зерна, посіяні в юних серцях, дадуть рясні плоди для збудування Церкви.

Ірина Назаренко

фото: Єлизавета Лісова