Події

СВЯТІСТЬ ДЛЯ ВСІХ свята Джоанна Беретта Молла

10 Лютого, 2018

Нажаль, деякі жінки в різних країнах вважають аборт гідним правом жінки. Зі страшного злочину намагаються зняти клеймо гріха та не вважають зачату дитину Божим даром.

Сьогодні ми пригадаємо жінку, яка пожертвувала своїм життям  для того, щоб тільки народилася її дитина.

Свята Джоанна Беретта Молла.

Джоанна народилася 4 жовтня 1922 року в селещі Магенце (біля Милану) в великій католицькій сім`ї, повній любові та поваги. Вона була передостанньою 12-ю дитиною.

В 1942 році розпочала навчання в медичному інституті. В тому ж році вмирають її батьки. Навчаючись в інституті, паралельно провадить діяльність  в Спільноті св. Вінцента дол Поль. Займалась катехезацією дітей. В збережених нотатках щодо занять, ми бачимо глибокі духовні роздуми та розуміння великої відповідальності за кожне слово, яке адресовано дітям.

ЇЇ сестра та двоє братів вибрали дорогу богопосвяченого життя. Джоанна також хотіла обрати цей шлях, але не змогла через стан здоров`я.

 

Після закінчення інституту розпочала медичну практику, продовжуючи навчатись, підвищуючи свій професіоналізм.

Кабінет Джоанни Беретти Молла

В 1951 році зустріла свого майбутнього чоловіка Петра Моллу. Вони любили один одного, будували плани майбутнього спільного життя. За десять днів до вінчання Джоанна писала нареченому: «Хочу, щоб наша нова родина була з`єднана навколо Ісуса»

24 вересня 1955 року Петро та Джоанна взяли шлюб.  Вони намагалися бути завжди разом. Разом ходили по горах, відвідували концерти та вистави. Джоанна, як справжня жінка, цікавилась модою, була елегантною, жіночою. Але також навчилась керувати машиною.

Подружжя хотіли мати багато дітей. В 1956 році народився Пьєр Луіджи, в 1957 – Марія Зіта, а ще через два роки – Лаура. В 1962 році мала народитися ще дитинка. У вересні 1961 року, на другому місяці вагітності, лікарі виявили пухлину, яка заважала народити дитину та загрожувала життю матері. Джоанні запропонували зробити аборт, але вона відмовилась вбивати своє дитя. Вона, як лікар добре розуміла усі небезпеки свого положення. Залишалось тільки уповати на Бога. 21 квітня Джоанна народила здорову та гарну донечку, але сама перебувала в гарячці. Через сім днів 28 квітня 1962 року вона померла.

Похорон Джоанни Беретти Молла

Джоанна віддала своє життя щоб її дитина змогла народитися. Чоловік, родина, друзі, пацієнти якім служила, запам`ятали її як добру, та чуйну жінку.

Чоловік по її смерті сказав: «Щоб зрозуміти її вчинок, потрібно пам`ятати про її глибоке переконання – як матері та лікаря – що дитина, яку в собі носила, це особистість, яка має таки ж самі права, як і інші діти».

Святий Йоан Павло ІІ визнав Джоанну блаженною під час Світового Року 24 квітня 1994 року, а канонізував 16 травня 2004 року. На урочистій Службі Божій були присутні чоловік та наймолодша донька – Джоанна Емануелла.