Новини

СВЯТІСТЬ ДЛЯ ВСІХ!!! ПЬЕР ДЖОРДЖИО ФРАССАТТІ

04 Липня, 2023

Сьогодні Церква згадує бл. П’єра Джорджио Фрассаті, якого Комісія у справах душпастирства молоді обрала своїм небесним покровителем.

П`ЄР ДЖОРДЖИО ФРАССАТТІ – покровитель молоді та студентів

П`єр Джорджио народився в багатій родині. Його отець, Альфредо Фрассатті – засновник та господар газети «La Stampa», сенатор Королівства Італія, посол в Німеччині. Мати Аделаїда Аметіс – знана художниця.

Отець знайомить сина з салезіанином о. Cojazzi, сподіваючись що він допоможе сину в навчанні. Під духовним впливом священика, через якийсь час П`єр Джорджио вступає до спільноти св. Вінцентія. Але при всьому цей хлопець залишався жвавим, веселим, сучасним. Він полюбляв мандрівки, театр. Захоплювався мандрівками в гори.


По закінченні гімназії, П`єр Джорджио починає вивчати політичну та економічну ситуацію в Турині та по всій Італії. Він бачить хаотичну індустріалізацію, бідність більшості людей. Бажаючи змінювати ситуацію в суспільстві на краще, вступає в Королівський Політехнічний Інститут.

“Необхідно керуватися вірою в усіх сферах людської діяльності без жодних винятків, у тому числі в політичному та партійному житті країни”

Навчаючись в інституті він є членом таких спільнот та організацій:
Апостольство Молитви(щоденне Причастя)
Спільнота Конференції св. Вінцента де Поль
Скаути
Університетська Федерація Італійських Католиків та Італійської Католицької Молоді
Під час італійського фашизму виступав проти влади, активно сповідуючи свої антифашистські погляди.

В 1921 році запропонував на Національному Антифашистському Конгресі Федерації університетської молоді заснувати організацію, яка б виступала проти фашистської влади.

В 1922 році вступає в Третій орден Домініканців та бере собі ім`я Ієронім.
Займається благодійністю.

Свій приватний автобус використовує для допомоги бідним

Давав можливість бідним мешкати в його будинку.

Бідні та обездолені для нього були господарями а себе вважав прислугою.
Полюбляв читати послання Святого Павла праці св. Катерини з Сієни.
Свої канікули присвячував служінню бідним. Маючи можливість поїхати в будинок за містом, залишався в Турині. “Якщо всі поїдуть з Турину, хто буде піклуватися про бідних?”
Близько сими років П`єр Джорджио служив бідним.
Допомагаючи одному хворому на поліомієліт, сам заразився цією важкою хворобою.
після шести днів жахливих страждань П`єр Джорджио пішов з цього життя 4 липня 1925 року в віці 24 років.

Перед своєю смертю паралізованою рукою він написав листа своєму приятелю з проханням принести хворому (від якого заразився) необхідні ліки.

Під час поховання вулиці Турину були заповнені людьми, які не мали нічого спільного з родиною таких знаних людей. Багато з них взагалі не знали що Фрассатті був спадкоємцем впливової родини.

В 1990 році П`єр Джорджио Фрассатті був оголошений блаженним.