Новини

СЛОВАЧЧИНА ОЦІНИЛА ВКЛАД УЖГОРОДСЬКИХ МОНАХИНЬ У ДОПОМОГУ БІЖЕНЦЯМ

25 Вересня, 2023

Міністерство праці, соціальних справ та сім’ї Словацької Республіки нагородило ужгородську місію сестер Згромадження Ісуса за діяльність у сфері соціальної допомоги, що в імені спільноти було вручено сестрі Марієтті Надьовій CJ.

Урочиста церемонія вручення відзнак відбулася 20 вересня 2023 року в історичній будівлі Національної ради Словаччини у Братіславі. Нагорода «Соціальний вчинок року» є символом однієї з найгарніших і найважливіших цінностей суспільства – солідарність і соціальна відповідальність.

Серед нагороджених не часто відзнака вручається монахині, яка для цього приїхала з-за кордону. Адже сестра Маріетта зі Словаччини та служить в Україні з 2000 року. Першим місцем служіння тут стало Середнє, де компактно проживають потомки словаків та дотепер зерегли свою говірку. Від 2010 до 2014 року сестра служила у Київсько-Житомирській дієцезії у Новій Боровій. А з 2014 року була скерована в Ужгород, де продовжує своє служіння до цього часу.

Фото: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Спільнота сестер Згромадження Ісуса в Ужгороді складається з трьох монахинь. Тож, як наголошує с. Марієтта, всі працюють спільно і нагорода належить всій спільноті, до якої належать директорка соціального центру с. Ксенія Крайняк CJ та настоятелька спільноти с. Крістіна Раточка CJ. Монахині докладають чимало зусиль у підтримці впо не тільки у соціальному центрі, яким опікуються, але також в місті Ужгороді.

Великий наплив біженців був у 2022 році, що було викликано повномаштабним вторгненням. Багато сімей, матерів з дітьми знайшли прихисток у соціальному центрі. Чимало з них виїхали за кордон, але є й такі, які залишилися тут. «Хтось у нас жив недовго, а дехто затримався на більш тривало, – розповідає сестра. – Деякі сім’ї оселилися тут, в Ужгороді, і ми підтримуємо контакт, зустрічаємося час від часу».

Джерело: Мукачівська дієцезія