Новини

САВІОНАЛІЇ ПОВЕРТАЮТЬСЯ!

13 Червня, 2023

9-10 травня Салезіянська Родина в Одесі провела фестиваль для дітей та молоді Савіоналії, присвячений святому Домініку Савіо.

Захід народився у 1999 році за прикладом такого ж самого фестивалю в Кракові, але одеський варіант відрізняється від польського своєю атмосферою та заходами.

Протягом вісімнадцяті років салезіяни збирали дітей та молодь як з Одеси так і інших міст, але через різні обставини, а також пандемію та початок війни, фестиваль не проводився.

Цього року ми вирішили відновити Савіоналії та у цей неспокійний час подарувати не тільки одеситам, але і гостям нашого міста трішки радості. Темою цьогорічного фестивалю стали слова гасла Генерального настоятеля салезіян на 2023 рік: «Як закваска в людській родині». Ми хотіли підкреслити місійний характер християнства, та  поговорити про те, що ми маємо своїми добрими вчинками, навіть найменшими, змінювати світ навколо себе.

На початку о. Цезарій Червінський, директор салезіянського дому в Одесі, привітав учасників,  та нагадав про допомогу для потребуючих в Херсонській області. На закінчення промови заохотив присутніх помолитися за всіх, хто потерпає через війну, а особливо за загиблих одеситів цієї ночі.

Цілий день на території відбувались різні активності. На спортивному майданчику проводився турнір з кікбоксингу, який зібрав 120 учасників з різних міст Одеської області. В альтанках розташувались  різноманітні майстер класи.

Після смачного обіду відбувся турнір зі спортивного орієнтування.

Закінчився перший день невеличким концертом груп Благодійного Фонду «Дон Боско» та музичної групи з Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці.

Другий день зібрав учасників на майстер класи та велику гру «Навколо світу», в якій підлітки з трьох команд проявляли свої як фізичні так і інтелектуальні здібності.

Все закінчилось обідом і молитво.

За два дні фестивалю Салезіяни зібрали близько 4000 гривен для постраждалих в Херсонській області.