24 травня вся Салезіянська Родина святкує Урочистість Марії Допомоги християн. Розповсюдження набожності до Марії Помічниці слід приписувати святому Іоанну Боско, який обрав її головною покровителькою Салезіанської родини та її творів.
![](https://juvanima.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/images.jpg)
Заклик Auxilium christianorum, ora pro nobis (Допомого християн молись за нас) вперше з’являється у версії Лоретанської літанії, опублікованій у 1576 році та затвердженій Папою Климентом VIII у 1601 році.
Це заклик було додано Папою Пієм V після перемоги Священної Ліги над Османами при Лепанто 7 жовтня 1571 року. Ймовірно, воно представляло собою варіант назви Advocata christianorum, знайденого у виданні 1524 року Лорето.
![](https://juvanima.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/201407-quadro.jpg)
Свято Марії Помічниці було встановлено Папою Пієм VII через багато років на 24 травня в пам’ять про його тріумфальне повернення до Риму (24 травня 1814) після ув’язнення Наполеоном у Фонтенбло.