Новини

Римо-католицькі єпископи України вітають українців з Днем Незалежності

24 Серпня, 2022
Архиєпископ Мечислав Мокшицький та єпископ Ян Собіло звертаються до католиків та всіх українців з нагоди 31-ї річниці відновлення незалежності України, яке відзначається в трагічний для країни час.

Vatican News

В інтерв’ю для нашої колеги з польської редакції Беати Зайончковської архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський і в.о. Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, поділився своїми думками про відзначення відновлення незалежності України в контексті війни:

Сьогодні переживаємо День Незалежності України. Це винятковий день, і ми завжди раділи з його приводу, а сьогодні наші думки линуть до Бога, просячи про Його милосердя, бо в нас хочуть забрати свободу, забрали мир і демократію через напад російських військ, які вбивають людей, які забирають наші території. Україна в цей час війни прибігає до Бога через молитву, через піст, через паломництва до санктуаріїв, щоб заступництвом Матері Миру в цей День Незалежності випросити миру для всіх людей, щоби не гинули люди, щоби не було калік, щоби всі могли переживати кожен день свого життя в радості разом зі своїми найближчими, і про це також просимо всіх християн у всьому світі.

Наближається зима, а перспектив швидкого завершення війни не видно. Звідки черпати надію перед обличчям загроз, які з цим пов’язані?

Як бачимо, на жаль війна продовжується і також зростають проблеми: збільшується кількість біженців, дедалі більше людей страждає, зростає бідність, люди втрачають працю, але ми віримо, що зможемо охопити ці всі проблеми, прислухаючись до слів Ісуса Христа про те, щоб ми носили тягарі одні одних, та про те, що «все, що ви зробили ближньому, ви Мені зробили». Все це ми могли побачити на початку війни, коли всі люди доброї волі в Польщі, в Європі відкрили свої серця і двері своїх домів. І вони надалі будуть продовжувати дарувати свою любов через молитву і через гуманітарну допомогу. Але також і ми в Україні вміємо відкрити наші серця, наші помешкання і поділитися тим, що маємо. І навіть зима і холод не переможе нас: ми будемо відкривати наші серця і любов на найбільш потребуючих. Просимо всіх, щоб пам’ятали про нас, пам’ятали про тих, які чекають на допомогу. Про це молимося і про це просимо вас.

Відомо, що Папа Франциск висловив бажання відвідати Україну, але ще не відомо, чи і коли така подорож відбудеться. Яке значення може мати такий візит?

Від початку війни ми зверталися до Святішого Отця, просячи його прибути в Україну, щоб він молився з нами і поблагословив нашу землю, бо це дуже важливо, бо разом з ним як Головою Церкви і Петром наших часів прибуде його благословення, його харизма, його сила, і насамперед, сила молитви цілої Церкви, цілого світу. А також зустріч з особами, відповідальними за досягнення миру, зможе спричинитися до довгоочікуваного дня, яким буде мир і з радістю чекаємо на Святішого Отця в Україні.

Єпископ Ян Собіло

Мешканців прифронтового Запоріжжя, як і багатьох інших міст, агресор «привітав» канонадою обстрілів. Про це Беаті Зайончковській розповів Єпископ-помічник Харківсько-Запорізький Ян Собіло, який, складаючи побажання з нагоди Дня Незалежності, висловлює впевненість у тому, що Україна буде великою, сильною та відбудованою.

Сьогодні дякуємо Богові за 31 рік незалежності нашої держави. Це величезний дар, це така дата, що викликає в наших серцях радість з приводу того, що маємо незалежну Україну, що маємо можливість молитися нашою українською мовою, що можемо спілкуватися разом, підтримувати одні одних, що можемо формувати молоді покоління в нашій рідній культурі та мові. Але, одночасно, бачимо понищені наші міста і села. Ворог не відпускає нас, ворог хоче повернути Україну до такого стану, як було до 1991 року. Але в наших серцях є віра, є міць, є бажання перемогти, бути назавжди незалежними. І тому відбувається величезна справа: народжується справжня воля, справжнє визволення, справжня незалежність України, за яку боремося. Віддають своє життя і воїни на лінії фронту, віддають і ті люди, які допомагають воїнам. І хочемо просити Бога, щоб дав нам силу, щоб дав нам міць, величезний ентузіазм у серці, завдяки якому будемо готові на все, щоби захистити нашу державу. І нехай Господь береже Україну, хай благословить усіх, хто нам допомагає. І нехай дає нам добрі думки: бо все, що є найкращого – перед нами. Україна рухається вперед, Україна буде велика, сильна, відбудована. Хай Господь береже нашу неньку-Україну, всіх людей! Сьогодні наші загарбники, окупанти «привітали» нашу державу вночі: пролунали вибухи, змусили мешканців Запоріжжя та інших міст шукати сховища. Тому молімося, щоб настали часи миру, спокою та добробуту!