Новини

РЕКОЛЕКЦІЇ ДЛЯ ПОДРУЖНІХ ПАР НА МУКАЧІВЩИНІ

04 Жовтня, 2023
Реколекції для подружніх пар на Мукачівщині

Сьогодні, у цей складний для нашої країни час, Господь запитує кожного з нас: «Чи любиш ти мене?». Даючи стверджувальну відповідь і відповідаючи на заклик Бога: «Йди за мною!», подружні пари зібралися у с. Синяк Мукачівського району на реколекційну зустріч, щоб у спільній молитві духовно зростати і ставати місцем об’явлення Бога. Відбулося два тури реколекцій для подружніх пар. 8-10 вересня (24 пари) і 22-24 вересня (23 пари). Впродовж трьох днів сімейні пари через сповідь, читання Святого Письма, Євхаристію та адорації відкривали свої серця на Божу присутність.

Під час адорації хреста о. Євген Фізер наголошував на важливості близькості з Ісусом Христом. Просив про зіслання дарів Духа Святого, щоб діючи у нашому житті, Він дарував нам плоди любові, радості, доброти і миру.

Як творити відносини з Богом? Як я маю поводити себе, щоб розуміти, що моє серце відкрите на Господа? Чи достатнім є робити добрі справи, бути милосердним, уникати гріха? «Ні, не достатньо!», – відповідав о. Павло Шевчук OFM, проголошуючи конференцію для сімейних пар під час реколекційної зустрічі. «Адже гріх – це смертельна хвороба, з якою ми народжуємось, з якою ми боремося, і наслідком цієї хвороби є зло, яке творить людина, а лікарем є Господь. І лише зосереджуючись на чеснотах Божих, щомиті даруючи свій час Богу, живучи в той спосіб, як навчив Ісус Христос, проявляючи своїм власним життям образ Господа, люблячи Бога, віддаючи своє життя Богові, ми входимо в процес творення відносин з Господом. Станьте веселі перед ликом Божим. Адже все, що є красиве і прекрасне в вашому житті, – там є Бог! Все є від Нього, і в Ньому створене».

Адоруючи перед Пресвятими Дарами і продовжуючи тему будівництва відносин з Богом, о. Євген промовляв до учасників реколекцій: «Дозволь Господу бути Царем твого життя. Дозволь Господу діяти в твоєму житті: коли працюєш, коли виховуєш дітей, коли збираєшся до храму, коли відпочиваєш. Господь не хоче багато, Господь хоче все!» На цій адорації Пресвятих Дарів о. Євген молився за кожне подружжя, благословляючи в ім’я Господа.

В окремий спосіб під час конференції мукачівський вікарій зосередив увагу подружніх пар на важливості та цінності спільної сімейної молитви. Поставив питання кожній сім’ї: «На якому місці Бог є у вашому подружньому житті?». Адже ми часто нехтуємо цим важливим інструментом єдності з Богом. Як часто ми не розуміємо слова Ісуса: «Коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, – станеться їм від Мого Отця, що на небі! Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, – там Я серед них» (Мт 18; 19-20).

Об’єднуючись в спільній молитві Коронки до Божого милосердя,  учасники реколекцій просили про мир в Україні, про збереження життя для наших воїнів, щоб Божа присутність і відкритість сердець на Господа стала доконаним фактом у житті кожного християнина.

Участь у реколекціях духовно збагачує всіх – і тих, хто вже брав участь раніше, і тих, хто вперше зважився. Своїм досвідом участі поділилося мукачівське подружжя:

«Дякую Тобі, Господи, за мого чоловіка (дружину), за те, що дав нам можливість зустрітися й бути разом» – такими гарними словами починається одна із молитв про щасливе подружжя та напевно багато хто її молиться і знає її текст. Ці слова, можна сказати слугували мені «вивіскою» до поїздки на ці реколекції.

Ми з дружиною були «новачками» на цих реколекціях та не знали, що від них очікувати. Але той досвід та спектр тих емоцій, який ми отримали, його важко оцінити словами – це потрібно пережити. Для нас це був прожитий час виключно для своєї другої половинки в присутності Бога, що допомогло нам духовно збагатитись. Також цей час був проведений в колі чудових, відкритих людей. Проведені зустрічі дали нам змогу переосмислити деякі речі в нашому подружжі, тож за це окрема подяка о. Євгену та о. Павлу.

Дякуємо Богу за цю можливість бути на цих реколекціях, дякуємо всім учасникам та організаторам, це було класно, приємно та по-домашньому. Нехай Господь оберігає кожного з вас», – кажуть Віталій і Марина Волошин.

Збагачені духовною поживою на реколекціях, кожна сімейна пара прагне бути тою «доброю землею», до якої приходить «сіяч», наш Господь, і щедро засіває «зерном», проголошуючи Боже слово, а подружжя почувши Слово, щирим і добрим серцем береже і приносить плід у терпінні.

Різні пункти програми цих реколекцій провадили о. Євген Фізер, о. Павло Шевчук OFM, о. Валентин Токар OFM, о. Євген Жуковський SDS. Сердечно дякуємо нашим духовним наставникам за уділення святих таїнств, за проголошення Божого слова, за викладання реколекційної науки, за час проведений у спілкуванні, за щирість і відкритість ваших сердець.

Текст: Олена Дуло, м. Ужгород

Джерело: Мукачівська Дієцезія