Події

Річниця підписання «Документа про загальнолюдське братерство»

14 Січня, 2020
Напередодні річниці підписання «Документа про загальнолюдське братерство», єзуїтське видання «La Civiltà Cattolica» приготувало тематичну публікацію, що побачила світ в цифровій серії «Акценти».

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Майже рік тому, 4 лютого 2019 р., під час відвідин Абу-Дабі, Папа Франциск і Великий Імам Ахмед Аль-Таїб підписали «Документ про загальнолюдське братерство задля всесвітнього миру й спільного співжиття». З огляду на цю річницю, єзуїтське видання «La Civiltà Cattolica» приготувало публікацію під заголовком «Братерство», що вийшла в цифровій монографічній серії «Акценти».

Передмову до книги написав кардинал Міґель Анхель Аюсо Ґіхот, Голова Папської Ради міжрелігійного діалогу, який також очолює Верховний комітет з втілення «Документа про загальнолюдське братерство», до якого входять представники християнства, ісламу та юдаїзму. Публікація вийшла у світ під патронатом Верховного комітету.

«Братерство» – це засіб для поглиблення того, що трапилося в Абу-Дабі, змісту документа та розуміння братерства, як конкретного та могутнього шляху, що кидає виклик панівній «апокаліптичній риториці». Йдеться про братерство не як абстрактне поняття, але як дієвий критерій співіснування.

Оприлюднені матеріали згруповані у 5 розділів. Перший з них представляє тему з біблійної точки зору. В наступному зібрані описи трьох «подорожей братерства» Папи Франциска, а в третьому – статті, що інтерпретують документ з різних точок зору. В четвертій частині опубліковано сам документ і деякі інші, тісно з ним пов’язані, натомість, у заключній зібрано свідчення та реакції представників різних релігій, зокрема, юдаїзму, ісламу, буддизму, індуїзму та сикхізму.

https://www.vaticannews.va/uk/world/news/2020-01/publikaciya-z-nagody-richnyci-dokumenta-abu-dhabi.html?fbclid=IwAR0_ULnvZQYrE8Wy9xpod5Xoe3ytbOFTMDsY9OpBoOkzqg-cuHkAh-H-FVY