Новини

Перший дієцезіальний турнір з міні-футболу відбувся в Зарічанах (ВІДЕО)

05 Вересня, 2023
Перший дієцезіальний турнір з міні-футболу відбувся в Зарічанах (ВІДЕО)

 

2 вересня на базі відпочинкового центру «Карітас-Спес-Зарічани» відбувся перший турнір «Кубок Єпископа» з міні-футболу серед парафіяльних команд Київсько-Житомирської дієцезії.

Організаторами виступали Комісія у справах душпастирства молоді Київсько-Житомирської дієцезії (на чолі з головою отцем Міхалом Воцялом SDB) за безпосередньої участі єпископа-ординарія Віталія Кривицького SDB та відповідального за турнір отця Вадима Русаловського. За рішенням організаторів змагання проводилися у трьох вікових категоріях: 11-13 років, 14-16 років та 17+. Згідно з поданими наперед заявками на турнір прибули дванадцять команд з Києва, Житомира, Бердичева, Хорошева, Тетерівки, Нової Борової та Нового Заводу, по чотири у кожній категорії. Як повідомив отець Русаловський, охочих було більше, але їм прийшлося відмовити з ряду причин.

 

«Ідея турніру визрівала вже дуже давно. Слава Богу, незважаючи на війну, завдяки Збройним Силам України й бачимо, що Бог благословляє, що змогли провести цей турнір. Був певний ажіотаж на цей турнір, зголосилося дванадцять команд і десь п’яти чи шести командам ми відмовили, бо вони звернулися до нас в останній момент. Також брали участь і жіночі команди», – розповів отець Вадим.

На початок турніру відбулася Свята Меса, яку очолив та виголосив проповідь єпископ Віталій Кривицький SDB.

 

У проповіді єпископ закликав команди-учасників уникати поганих слів,  негативних емоцій під час змагань та разом йти до спасіння.

«Спорт – це чудове місце виховання. Вихованням не тільки в ту сторону, що ми змагаємося, стаємо сильнішими, здоровішими та інше, й це також, але під час будь-якого спорту, коли люди є досить заангажовані в цей вид спорту, інколи виникають певні «гармати». Ви знаєте, люди грають, хтось може когось вдарити в ногу, або з’являються інші слова, які нормальна культурна людина не вживає, а тут раз і вжив. І ось такі моменти, дуже складні моменти, насправді нам вказують, що є в нашому серці. Або деякі люди вважають, що саме нечисте входить ззовні, але Ісус каже ні – те, що з вашого нутра виходить, то робить вас нечистим. Тому сьогоднішні змагання – це не лише забити гол у ворота суперника, але і боротися з собою, щоб разом йти дорогою спасіння», – наголосив владика у проповіді.

 

За підсумками цікавих, захопливих та емоційних матчів у віковій категорії 11-13 років перемогу здобула команда ФК «Тетерів» з Тетерівки, у категорії 14-16 років здобувши перемогу у серії післяматчевих пенальті стала команда «Архангел Гавриїл» з Нового Заводу, а у найстаршій віковій категорії переможцями стала команда ФК «Кармель» з Бердичева.

Своїми враженнями про турнір поділився Любомир Прищепа з команди у «Фіат»: «Прекрасний турнір, чудове поле. Ми зіграли не дуже добре, але отримали багато нового досвіду. Хотілося, щоб на майбутнє було більше команд і більше матчів».

 

Підсумував турнір єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB.

«Цей турнір – це наші перші кроки в цій області. Комісія душпастирства молоді прийшла до висновку, що потрібно започаткувати такий Кубок в нашій дієцезії і я дякую Богу та самій комісії, за те, що це вдалося зробити. Знаємо, що спорт є добрим місцем виховання. І саме під час змагань людина має можливість показати всі свої вміння: вміння володіти собою, панувати над собою. Розуміємо, що ми зараз живемо в такому часі, коли нам треба єднатися разом, єднати нашу молодь, треба нам, змученим цією війною, давати хвилини радості, але також, щоб наша молодь відчула себе молоддю, щоб діти відчули своє дитинство.  Сьогодні ми не лише грали на полі, але і разом молилися за наших захисників, молилися про якнайшвидшу перемогу для нашої держави. Тобто в такому контексті цей день проведений і повторюються слова: головне не перемога, а участь. Головне – це наше єднання», – наголосив єпископ.

На завершення турніру відбулася церемонія нагородження. Усі команди отримали у подарунок футбольні м’ячі та солодощі, команди-переможці – кубки, а кращі воротар та бомбардир у кожній віковій категорії отримали подарунки.

Організатори турніру пообіцяли учасникам, що такі змагання продовжаться і в наступні роки.

Джерело: rkc.org.ua