П`ЄР ДЖОРДЖИО ФРАССАТТІ –
покровитель молоді та студентів
П`єр Джорджио народився в багатій родині. Його отець, Альфредо Фрассатті – засновник та господар газети «La Stampa», сенатор Королівства Італія, посол в Німеччині. Мати Аделаїда Аметіс – знана художниця.
Отець знайомить сина з салезіанином о. Cojazzi, сподіваючись що він допоможе сину в навчанні. Під духовним впливом священика, через якийсь час П`єр Джорджио вступає до спільноти св. Вінцентія. Але при всьому цей хлопець залишався жвавим, веселим, сучасним. Він полюбляв мандрівки, театр. Захоплювався мандрівками в гори.
По закінченні гімназії, П`єр Джорджио починає вивчати політичну та економічну ситуацію в Турині та по всій Італії. Він бачить хаотичну індустріалізацію, бідність більшості людей. Бажаючи змінювати ситуацію в суспільстві на краще, вступає в Королівський Політехнічний Інститут.
[quote style=”boxed”]“Необхідно керуватися вірою в усіх сферах людської діяльності
без жодних винятків, у тому числі в політичному та партійному житті країни”[/quote]
Навчаючись в інституті він є членом таких спільнот та організацій:
Апостольство Молитви(щоденне Причастя)
Спільнота Конференції св. Вінцента де Поль
Скаути
Університетська Федерація Італійських Католиків та Італійської Католицької Молоді
Під час італійського фашизму виступав проти влади, активно сповідуя свої антифашиськи погляди.
В 1921 році запропонував на Національному Антифашиському Конгресі Федерації університетської молоді заснувати організацію, яка б виступала проти фашиської влади.
В 1922 році вступає в Третій орден Домініканців та бере собі ім`я Ієронім.
Займається благодійністю.
Свій приватний автобус використовує для допомоги бідним
Давав можливість бідним мешкати в його будинку.
Бідні та обездолені для нього були господарями а себе вважав прислугою.
Полюбляв читати послання Святого Павла, праці св. Катерини з Сієни.
Свої канікули присвячував служінню бідним. Маючи можливість поїхати в будинок за містом, залишався в Турині. “Якщо всі поїдуть з Турину, хто буде піклуватися про бідних?”
Близько сими років П`єр Джорджио служив бідним.
Допомагаючи одному хворому на поліомієліт, сам заразився цією важкою хворобою.
після шести днів жахливих страждань П`єр Джорджио пішов з цього життя 4 липня 1925 року в віці 24 років.
Перед своєю смертю паралізованою рукою він написав листа своєму приятелю з проханням принести хворому (від якого заразився) необхідні ліки.
Під час поховання вулиці Турину були заповнені людьми, які не мали нічого спільного з родиною таких знаних людей. Багато з них взагалі не знали що Фрассатті був спадкоємцем впливової родини.
В 1990 році П`єр Джорджио Фрассатти був оголошений блаженним.
Cв. Іван Павло ІІ
В цій статті ми мали б ознайомити читачів нашої сторінки з біографією св. Івана Павла ІІ. Але що можна додати до людини – легенди? Про нього написано багато книжок, зняті документальні та художні фільми… Його багаточисельні твори так само говорять про нього. І все ж таки, чому наша Комісія у справах душпастирства молоді обрала св. Івана Павла ІІ своїм покровителем?
Просто він любив молодь, і ця любов підкріплювалась діями.
Ще будучи священником, Кароль Войтила у Кракові починає працювати з університетською молоддю. Подорожі, мандрівки, невимушене спілкування… Потім викладання етики у Люблінському Католицькому Університеті, де наприкінці 1956 року очолив кафедру етики.
Його відкритість, сучасність, почуття гумору притягували молодих людей, які хотіли бачити в священниках друзів, що можуть простими словами проповідувати складні християнські догми.
Вже будучи Папою, Іван Павло ІІ започаткував Світові Дні Молоді, бо вважав необхідним займатися її вихованням та духовною формацією.
В багаточисельних подорожах по світу у нього завжди було окреме звернення до молоді. Так було і в Україні, коли на 26 червня 2001 року Сихові, не зважаючи на дощ, Папа промовляв саме до неї:
[quote style=”boxed”]
Служити сім’ї та суспільству
Майбутнє України великою мірою залежить від вас і від тієї відповідальності, яку ви зумієте взяти на себе. Бог не забариться, щоб благословити ваші зусилля, якщо спрямуєте своє життя на великодушне служіння родині й суспільству, ставлячи спільне добро вище від особистих інтересів.
Не боятися важчих шляхів
Вибирайте вузьку дорогу, – ту дорогу, яку Господь вказує вам через свої заповіді. Це слова правди й життя. Дорога, яка часто здається широкою й зручною, потім виявляється облудною та хибною.
Не ставити споживацтво вище за Бога
Не переходьте від неволі комуністичного режиму до неволі споживацтва, що є іншою формою матеріалізму, який, хоч і на словах не відкидає Бога, однак заперечує Його фактами, виключаючи Його з життя. Без Бога не зможете зробити нічого доброго. З Його допомогою, навпаки, ви зможете сміливо вийти назустріч усім викликам сьогодення.
Любити Церкву
Любіть Церкву! Вона є вашою родиною й духовним храмом, живим камінням якого ви покликані бути. На вашій землі Церква має особливо привабливе обличчя через розмаїття традицій, що її збагачують. Прямуйте і зростайте у дусі братерства, з’єднані так, як сьогодні, щоб відмінні традиції не були приводом для поділу, а радше заохотою до взаємного пізнання й взаємної пошани.
Приймати Христа у Причасті
Вашою духовною поживою нехай буде Євхаристійний Хліб, нехай буде Христос. Приймаючи Його у Пресвятій Євхаристії, назавжди залишитеся у Його любові й принесете щедрі плоди. І якщо інколи дорога стане крутою, якщо дорога вірності Євангелію буде здаватися вам занадто зобов’язуючою, бо вимагатиме жертви відважних виборів, пригадайте про нашу зустріч.[/quote]
На закінчення Павло ІІ сказав: “Папа вас дуже любить і дивиться на вас, як на сторожів нової зірниці надії. Він складає подяку Богові за вашу великодушність, з любов’ю молиться за вас і від усього серця вас благословить”. Хай ця надія святого Папи на нас буде немарною!
Дякуємо ДивенСвіт за матеріал