Новини

Папа про священика, який його охристив і супроводив на дорозі покликання

09 Листопада, 2021
Папа Франциск написав передмову до книги про священика, який уділив йому Хрищення та супроводжував під час зростання у вірі.

«Я зробив християнином Папу», – під таким заголовком побачила світ біографія священика-салезіянина Енріко Поццолі, який 1936 року охристив Хорхе Маріо Берґольйо та був його духовником аж до часу, коли він вступив на новіціат Товариства Ісусового. Книжку, що вийшла у Ватиканському книжковому видавництві, написав Ферруччіо Паллавера, а передмову до неї Папа Франциск.

Спогади Папи Франциска

Згадуючи про свого духовного наставника, Святіший Отець розповідає, що до о. Поццолі вдавалися всі ті, які мали певні проблеми або потребували поради, будучи впевненими, що отримають необхідну допомогу. «Отець Поццолі мав відчуття дійсності (…). Він був наділений великим чуттям, що виходило на яв у численних порадах, які він давав людям. І через це його всі дуже шанували», – пише Папа, розповідаючи про те, що священик проводив години в сповідальниці і «дійсно був великим сповідником».

Коли юний Берґольйо розповів своєму духовникові, що був салезіянином, про те, що має намір стати єзуїтом, він поділяв це рішення і не натякав жодного разу на те, щоб змінити думку на користь свого згромадження. «Він завжди шанував мій вибір, це не був священик, який займався прозелітизмом», – написав Папа у передмові до книги.

Завдяки допомозі Папи

Феруччіо Паллавера в інтерв’ю для Vatican News розповів, що без допомоги Папи Франциска ця біографічна книга про духовника італійських мігрантів у Буенос-Айресі не була би повною. Коли 2020 року автор завершив першу чернетку, то розумів, що існують значущі прогалини. Отець Поццолі не залишив документів про своє життя, свідки вже всі були в літах. «Єдиною особою, що могла заповнити прогалини мого дослідження був саме Папа. Тож я написав до Франциска, розповівши, що дописую біографію священика, який його охристив, але я ніколи не сподівався, що він мені зателефонує та запросить на приватну розмову», – розповів Феруччіо Паллавера, підкресливши, що завдяки цьому ексклюзивному інтерв’ю не лише заповнив прогалини, але мусів переписати книгу.

https://www.vaticannews.va/uk/pope/news/2021-11/spogady-papy-pro-svogo-duhovnyka.html