Новини

Папа: інклюзивний спорт – промовисте послання для молоді

07 Вересня, 2020
Святіший Отець зустрівся з організаторами аукціону «We Run Together», в рамках якого на продаж виставлялися подарунки відомих спортсменів, збираючи кошти для лікарень на передовій боротьби з коронавірусом в Італії.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Ініціатива We Run Together посприяла, аби на тому самому рівні людської та спортивної гідності зустрілися відомі чемпіони, та чемпіони з інвалідністю, які цим підносять гідність спорту. Інклюзивного, братерського спорту, що здатен також зціляти рани, споруджувати мости й будувати соціальну дружбу. Це є промовистим посланням, насамперед, для наймолодших», – сказав Папа Франциск, приймаючи у суботу, 5 вересня 2020 р., делегацію Ватиканської легкоатлетичної збірної «Athletica Vaticana», спортсменів з інвалідністю та представників лікарень з північноіталійських Бреші та Берґамо, розташованих у епіцентрі спалаху коронавірусної пандемії навесні цього року в Італії.

Спорт і солідарність

Як ми повідомляли, 20 травня 2020 р., Папа Франциск прийняв невелику делегацією спортсменів, які 21 травня мали брати участь у міжнародній спортивній зустрічі «Ми біжимо разом», організованій ватиканською атлетичною збірною. В рамках ініціативи олімпійські чемпіони мали бігти із паралімпійцями, спортсменами із вадами розвитку, біженцями, мігрантами та в’язнями.  З причини карантинних заходів забіг був перенесений на інший період, але здійснилася його друга частина – благодійний аукціон, що відбувався протягом літа. Для цього відомі спортсмени передали свої особисті речі, деякі предмети подарував Папа, а виручені кошти призначені на підтримку лікарні «Папи Івана ХХІІІ» у Берґамо та «Поліабулаторної фундації» у Бреші, що є символами боротьби проти пандемії, яка торкнулась усього світу.

Вдячність Святішого Отця

Суботня аудієнція в Святішого Отця, що збіглася з міжнародним днем благодійності, була присвячена підсумкам цієї ініціативи. Зважаючи на присутність представників згаданих медичних структур, перші слова подяки Глави Католицької Церкви були звернені саме до них: «Вітаючи вас, – сказав він, – вітаю ваших колег в Італії та в усьому світі, що жертовно трудяться поруч із хворими. Нехай же Бог винагородить ваші зусилля!».

Далі Папа скерував слова подяки спортсменам з різних країн, які долучилися до благодійного аукціону, передавши різні спортивні предмети. Похваливши задум команди “Athletica Vaticana” провести інклюзивний спортивний захід, Святіший Отець заохотив і надалі розвивати саме такий спосіб переживання спорту. «Сподіваюся, що як тільки це стане можливим, зможете провести зустріч, що була запланована на минулу весну», – сказав він, представивши також книгу Ватиканського видавництва, що зібрала його доповіді на тему спорту.

«Дякую всім за те, що робите, і за цю зустріч. З Божою допомогою we run together, ми біжимо разом, задля братерства та людської гідності», – підсумував Папа.

https://www.vaticannews.va/uk/pope/news/2020-09/papa-do-uchasnykiv-we-run-toghether.html