Світові дні молоді

Підготовчі матеріали СДМ 2023 Лісабон

Чим є Світові Дні молоді?

Світові Дні Молоді – це міжнародна зустріч молодих людей всього світу, які разом зі своїми катехитами, священиками, єпископами і Папою Римським збираються в одному місці, щоби сповідувати віру в Ісуса Христа.

«Світові Дні Молоді – це вияв постійного піклування Церкви про молодих людей. Саме тому Церква, об’єднана навколо Наступника Петра, повинна щораз більше в усьому світі звертати увагу на молодь, виходячи назустріч їх очікуванням, вказуючи їм на певність, якою є Христос, правду, якою є Христос, і любов, якою є Христос».

(Святий Іван Павло ІІ, Слово до Колегії Кардиналів, 20 грудня 1985 р.)

Хто є їх автором?

Засновник і перший господар цих Днів був Іван Павло II, який зібрав молодих в Римі (1984, 1985, 2000), Буенос-Айресі (1987), Сантьяго-де-Компостелі (1989), Ченстохові (1991), Денвері (1993), Манілі (1995), Парижі (1997) і Торонто (2002).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CДМ – Папа і Молодь. Разом.

Після смерті Папи Римського Івана Павла II діалог Церкви з молоддю продовжує великий прихильник Світових Днів Молоді Папа Бенедикт XVI, який очолював зустрічі послідовно в Кельні (2005), Сіднеї (2008) і Мадриді (2011). Завдяки служінню Бенедикта XVI, молодь постійно проголошувала Христа і поклонялася Йому в Пресвятих Дарах, а Церква могла бачити своє молоде і веселе обличчя, так необхідне сучасному світові.

У липні 2013 року (Ріо-де-Жанейро), молодь зустрілася з Папою Франциском. Саме він повідомив, що наступна зустріч молоді всього світу відбудеться в 2016 році в Кракові, в Польщі.

Установлення дати CДМ

Дату створення Світового Дня Молоді прийнято вважати 20 грудня 1985 року, коли Іван Павло II під час Різдвяної зустрічі з кардиналами і співробітниками Римської Курії висловив бажання, щоби кожного року на Вербну неділю проводився Світовий День Молоді в дієцезіях, а кожен другий або третій рік – в визначеному ним місці на рівні міжнародної зустрічі.

Знаки СДМ: Хрест та Ікона

Зустрічі супроводжують два спеціальних символи, подаровані Іваном Павлом II – Хрест і Ікона Божої Матері Salus Populi Romani. Ці знаки є присутніми з молоддю не тільки під час СДМ, але постійно подорожують по всьому світу, збираючи навколо себе щодня в молитві і поклонінні сотні або навіть тисячі молодих людей.

СДМ – зустрічі за темою

Кожен СДМ вимагає хорошої підготовки з точки зору змісту, над яким роздумуватиме молодь, згуртовуючись протягом кількох днів в мовних групах. Тему щорічних зборів визначає Святіший Отець, спрямовуючи до молоді так зване ПОСЛАННЯ. Під час СДМ розуміння цього тексту поглиблюється під час зустрічей – «триденної катехизації».

Скільки днів тривають СДМ?

Світовий День Молоді – це зустріч на багато днів. В даний час вони складаються з двох основних частин: перша – це «Дні в дієцезіях», коли молоді люди всього світу проживають по всій території країни, яка приймає СДМ; друга – «Центральна Подія», тобто тижневе перебування в головному місті зустрічі.

Яка мета «Днів в дієцезіях»?

Структура «Дні в дієцезіях» залежить від характеру і стилю приймаючої дієцезії; то є час, коли можна познайомитися між собою, зблизитися, з’єднатися, дізнатися більше про культуру та топографію регіону. На даному етапі не бракує туристичних поїздок, спільних ігор, а також участі молоді у різних громадських працях і проектах, підготовлених організаторами.

Як виглядає структура цілого тижня ВДМ?

Після закінчення частини «Дні в дієцезіях», всі їдуть до дієцезії, яку Святіший Отець визначив як центральне місце всіх подій. Молодь громадиться там протягом цілого тижня. В понеділок молодь з’їжджається на місце, у вівторок приймає участь у церемонії відкриття, в середу, четвер і п’ятницю бере участь у катехизації та молодіжному фестивалі, в суботу відбувається паломництво до місця чування і вечірньої зустрічі з Папою, а в неділю – в урочистій Службі Божій, якою завершуються ВДМ. Центральним подіям супроводжують спеціальні зони, так звана Зона Примирення і Експо-покликань.

Важливо знати

Участь у Світовому Дні Молоді займає близько двох тижнів, але слід пам’ятати, що СДМ вимагає тривалого періоду духовної підготовки та організаційних моментів, тому реальна тривалість СДМ починається від рішення, прийнятого на участь, і закінчується з виконанням завдання, що випливає із змісту зустрічі.

Скільки людей бере участь у СДМ?

В загальному це дуже численні зустрічі. В середньому, протягом усього тижня, бере в них участь сотні тисяч молодих людей. Проте, чим ближче до суботнього чування з Папою, тим кількість учасників збільшується до мільйона людей. Найбільш численні з попередніх зустрічей – це в Манілі, Філіппіни (1995), де було присутніх більш ніж 4 мільйони молодих людей, також в Ріо-де-Жанейро, Бразилія (2013), на пляжу Копакабана зібралося понад 3 мільйони людей. Із ВДМ, які проходили в Європі, найбільш численними були у Римі в 2000 році, коли на Тор Вергата разом з Іваном Павлом II молилися 2 мільйони 180 тисяч молодих людей.

 

Молоді люди і ті, хто разом з ними

Важливо знати, що завжди разом з молоддю у СДМ бере участь багато єпископів, священиків, монахів і монахинь, семінаристів, новиків, а від деякого часу у СДМ приймають участь також вчителі та професори університетів. На останньому СДМ в Європі (Мадрид 2011) було 800 єпископів, 14000 священиків і кілька тисяч богопосвячених осіб.

Офіційний сайт Світових Днів Молоді

 

fb Світових Днів Молодіy

 

instagram Світові Дні Молоді (UA)

 

Відповідальний за організацію СДМ в Україні – о. Вальдемар Павелець SAC pvaldi@o2.pl  Тел: +380968669500

 

 

 

I am test text block. Click edit button to change this text.</p>