Новини

Наш орієнтир – хрест Христа на Голгофі. Звернення голови Конференції єпископів України єпископа Віталія Скомаровського з нагоди Дня пам’яті та примирення.

08 Травня, 2023

Шановні священники та богопосвячені особи!

Улюблені брати і сестри!

Цього року 8 травня, яке відзначаємо як День пам’яті та примирення є для нашого народу особливо болючим, адже на наших землях тривають воєнні дії. Здавалося б, жахіття Другої світової війни не мали би повторитися. Однак сьогодні наш народ досвідчує на собі увесь тягар воєнних дій та сили зла.

Святий Йоан Павло ІІ казав, що Друга світова війна відкрила невідомі раніше масштаби зневаги людини, порушення її прав. Це була особлива мобілізація ненависті, яка нищила людину та все, що людське, в ім’я імперіалістичної ідеології. Цю думку понтифіка продовжив і Святіший Отець Франциск, який назвав воєнні дії, спрямовані на знищення цілих міст або великих територій з їхніми жителями злочином проти Бога та людства. Війна заслуговує твердого та однозначного засудження.

Важко йти далі, несучи досвід цієї страшної муки людей та народу. Для нас залишається лише один орієнтир: хрест Христа на Голгофі. Нехай він також буде нашою силою та джерелом натхнення у всіх наших випробуваннях та труднощах.

Молімося сьогодні, особливо, за всі жертви Другої світової війни та всіх, хто загинув від рук російського агресора.

Пресвятій Діві Марії, якій особливим чином присвячений травень та Серцю якої довірений наш народ, доручаймо нашу подальшу долю, справу завершення війни та настання довгоочікуваного справедливого миру.

Непорочне Серце Марії, молись за нас!

 

+ Єпископ Віталій Скомаровський

Голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні  

8 травня 2023 року