Новини

МОЛОДЬ ТА СИНОДАЛЬНІСТЬ. На шляху до Симпозіуму у Кракові.

20 Листопада, 2021

18 листопада 2021 р відповідальні за душпастирство молоді в країнах Європи провели онлайн-зустріч, метою якої було відновлення організаційного процесу підготовки до симпозіуму про молодь у Кракові, який через пандемію був перенесений і відбудеться у жовтні 2022 р. Захід готують Комісія в справах молоді та Відділ у справах катехизації Ради Конференцій Єпископів Європи.

«Встань, Христос кличе тебе!». Такою буде тема як симпозіуму, так і молодіжного паломництва, яким він завершиться. Вона натхнена євангельською розповіддю про сліпця Вартимея, оздоровленого Христом. Ця тема також вписується у програму, запропоновану Папою Франциском для Світових днів молоді, кульмінаційним моментом якої буде зустріч у Лісабоні 2023 року на тему «Марія встала й пустилася швидко в дорогу».

Під час підготовчої зустрічі представники європейських душпастирств молоді та відповідальні за католицькі навчальні заклади, відповідальні за покликання та катехизацію прослухали коментарі архієпископа Вільнюса Гінтараса Грушаса, кардинала Люксембурського Жана-Клода Холлериша, Краківського архієпископа Марека Єндра, які  підкреслили, що Папа Франциск дуже довіряє молоді і прагне до співпраці з юнаками і дівчатами у реалізації місії Церкви. Також прозвучали свідоцтва трьох представників молоді з різних країн Європи Молоді люди звернули увагу на те, що для молоді важливо, щоб духовенство ділилося з ними відповідальністю в Церкві, залучало до важливих справ у парафіях та спільнотах. Крім того, вони зазначили, що треба виходити за межі церковних приходів та євангелізувати в інших середовищах.

Другою частиною зустрічі було обговорення, під час якого кожен присутній міг висловити пропозиції щодо проведення симпозіуму. Основні думки, які звучали: важливо зосередитися на проголошенні Керигми; особливої уваги потребує душпастирство у навчальних закладах, музика та концерти є дуже вдалим інструментом євангелізації. На основі висловлених пропозицій буде сформульовано програму молодіжного симпозіуму у Кракові.

Анна Додар,

Комісія у справах душпастирсва молоді РКЦ