Новини

Молодіжний фестиваль у Тиврові: «Подих життя» для молоді у час війни

04 Серпня, 2022
В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News учасниця Молодіжного християнського фестивалю «Подих Життя» поділилася думками про важливість цього заходу в час війни. «Це є свідченням того, – зазначила вона, – що в такі жахливі часи відбувається щось добре й гарне, і перемагають такі цінності, як любов, дружба, а не зло, війна і смерть, тому що Христос воскрес, Він подолав смерть».

Світлана Духович – Ватикан

Погляд молоді спрямований у майбутнє, вони прагнуть розвиватися і радіти життю, а в обставинах війни це нелегко, тому молодим людям дуже потрібні моменти й місця, де вони можуть дихати життям на повні груди. Саме тому Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Тиврові, що на Вінниччині, вирішили не відміняти цьогорічний Молодіжний християнський фестиваль «Подих Життя», який, починаючи з 2009, проводиться щороку. Він відбувся у дещо зміненому форматі від 27 до 31 липня 2022 року.

Марія-Тереза на фестивалі «Подих життя» побувала вже вчетверте. Після того, як вона вперше взяла у ньому участь, в неї виникло бажання долучитися до організаторів заходу, аби сприяти тому, щоб молоді люди змогли також пережити той позитивний досвід, що і вона. «Звісно, що цьогорічний фестиваль відрізнявся від попередніх, – розповіла вона, – оскільки він проходив у часі війни і довший час було невідомо, чи вдасться його організувати. І цього року був більший акцент на молитву і на роздуми».

Цього року, як ніколи раніше, учасники фестивалю усвідомили, що він насправді відповідає своїй назві – «Подих життя». Марія-Тереза каже, що в цей важкий час, це було наче «ковток надії», коли вона побачила багато молодих людей, які, незважаючи на все, прибули на фестиваль, бо «вони шукають Бога і шукають однодумців».

Наша співрозмовниця розповіла про новий захід, які вони вперше внесли до програми фестивалю: це забіг на невелику дистанцію. «За справедливий мир та перемогу України», – такою була основна інтенція забігу, до якої кожен учасник забігу міг додати також і свою. «Деякі учасники хвилювалися, чи вони зможуть подолати дистанцію, – розповідає Марія-Тереза, – але всі наважилися бігти. Отже, ця внутрішня сила незламна, і для мене було великим свідченням бачити цей молодий незламний дух».

Кульмінаційними моментами фестивалю «Подих життя», як підкреслила співорганізаторка, є Служби Божі й адорації, «бо це і є та розмова з Богом, заради якої більшість молоді приїжджає». «А нічна адорація, – додає вона, – це справжній подарунок, бо в повсякденному життя ми не маємо такої можливості провести всю ніч з Господом і Він найбільше доторкає молодих людей саме в ці години».

На завершення Марія-Тереза наголосила, що такі заходи для молоді є дуже важливими в час війни, бо молоді люди мають можливість зустрітися одні з одними, зустрітися з Господом, Який дає силу боротися далі. «І вже сам факт того, що цей фестиваль відбувся в цей час, –  зазначила вона, – є свідченням того, що незважаючи на війну, Господь перемагає, добро перемагає зло. В такі жахливі часи відбувається щось добре й гарне, і перемагають такі цінності, як любов, дружба, а не зло, війна і смерть, тому що Христос воскрес, Він подолав смерть. І ця зустріч стала досвідченням того, що смерть переможена і є надія на воскресіння, також на воскресіння України».