Новини

Молитовний намір Папи Франциска в січні присвячений ролі вихователів.

11 Січня, 2023

Вже восьмий рік поспіль Папа Франциск особисто представляє щомісячний молитовний намір, призначений для членів Всесвітньої мережі молитви Папи, відомої також як «Апостольство молитви». У перший місяць 2023 року він заохочує молитися «за те щоби вихователі були вірогідними свідками, навчаючи братерства замість суперництва і допомагаючи зокрема найуразливішій молоді».

«Хочу запропонувати вихователям додати новий предмет у навчання: братерство», – цими словами розпочинається вже традиційний відеоролик, на початку якого Святіший Отець підкреслює, що «виховання є актом любові, який просвічує дорогу, бо ми можемо відновити сенс братерства, щоби не ігнорувати найбеззахисніших».

Відео розпочинається написом слова «братерство» на шкільній дошці, немов назва нового навчального предмету. В центрі сюжету – історія хлопчика, якого ровесники ігнорують через те, що не вміє грати у футбол, доки вчитель, побачивши його труднощі, не починає день за днем займатися з ним, допомагаючи вдосконалювати техніку гри. Й ось він, уже граючи в команді тих самих ровесників, забиває перший гол, присвятивши його вчителеві.

«Вихователь – це свідок, який дарує не свої інтелектуальні знання, а свої переконання, своє життєве зобов’язання. Це людина, яка вміє добре послуговуватися трьома мовами: мовою голови, мовою серця та мовою рук, гармонізуючи їх. І вміє чинити це з радістю комунікації», – говорить Папа Франциск, підкреслюючи, що таких слухають уважніше, вони стають «будівничими спільноти».

За вихователів відео