Новини

«МИ ВДЯЧНІ ВІРЯНАМ ЗА ПОСИЛЕНУ МОЛИТВУ ТА ДОТРИМАННЯ КАРАНТИННИХ ПРИПИСІВ»

09 Грудня, 2020
Спільне комюніке греко-католицьких і римсько-католицьких єпископів в Україні з приводу карантинних обмежень в країні.

Зібрані у Львові-Брюховичах, ми, Католицькі Єпископи, що виконуємо своє служіння в Україні, звертаємося до всіх вірних наших Церков, як рівно ж до всіх співвітчизників, аби виразити нашу солідарність та молитовну близькість у ці дні боротьби з пандемією коронавірусної хвороби.

Ми висловлюємо вдячність вірним наших Церков, які, як свідчать соціологічні опитування, з належним вирозумінням та гідною громадянською поставою віднеслись до наших закликів до посилених молитов та неухильного дотримання карантинних приписів. З цього приводу хочемо тільки пригадати недавнішні слова Святішого Отця Франциска, який дослівно сказав про людей, які не дотримуються приписів карантину, що вони «не в змозі вийти за межі власного маленького світу інтересів», тобто їм байдуже щодо ближніх. Хай так не буде між нами! Відносімось з християнською повагою до наших ближніх!

Дякуємо нашим душпастирям, які в умовах карантинних обмежень не обмежують свою духовну ревність, але шукають щораз нових способів, щоб нести духовну опіку своїм вірним та супроводжувати їх у цей нелегкий період нашої новітньої історії, являючи образ Церкви-Матері, яка «в паломництві простує уперед між утисками світу і Божими розрадами», передаючи людям плоди спасіння (див. Догматична Конституція про Церкву, 8).

Ми висловлюємо особливу вдячність і щире признання нашим лікарям та всьому медичному персоналу за жертовне служіння задля захисту здоров’я і життя пацієнтів, вражених коронавірусною хворобою. Заносимо наші щоденні молитви про Божий захист і благословення для усіх медиків та їхніх родин.

Рівно ж висловлюємо вдячність українській державній владі, яка прислухалась до наших аргументів та не здійснила акту, притаманного авторитарним системам, які зазіхають на фундаментальне право людини до свободи віросповідання та зачиняють храми, як це, на жаль, мало місце навіть в деяких країнах так званої розвинутої демократії. Ми надіємось, що й надалі дії нашої державної влади вирізнятимуться відповідною до часу розторопністю, будуть наслідком солідних експертних розважань та фахових висновків, ціллю яких буде захист здоров’я кожного громадянина та підтримка найбільш уразливих груп нашого суспільства. Окремо прагнемо наголосити на необхідності запевнити особливий контроль за цільовим і ефективним використанням кожної виділеної з державного бюджету гривні на подолання наслідків пандемії, бо за кожною з них стоїть не більше і не менше, а життя наших співгромадян.

Ми ще раз звертаємось до влади з вмотивованим проханням, за яким стоїть наш дотеперішній та світовий досвід, а саме –  шанувати право громадян України вільно здійснювати спільні акти богопочитання у спорудах та приміщеннях релігійного призначення, та гарантувати можливість безперервного функціонування цих споруд; при цьому у приміщеннях без стаціонарних сидінь та на відкритому повітрі обмежувати не конкретною кількістю осіб, а вимогою дотримання безпечної фізичної дистанції. Звичайно, за умови дотримання усіх інших санітарних приписів карантину.

У спільній молитві за швидке подолання пандемії та мир у нашій улюбленій Батьківщині, призиваємо на весь український народ і державну владу щедре Боже благословення!

Греко-католицькі і римсько-католицькі єпископи в Україні

Львів-Брюховичі, 26 листопада 2020 року Божого