Новини

ЛЮДИНА СТВОРЕНА ДЛЯ ЗУСТРІЧІ. ДЕНЬ БОГОПОСВЯЧЕНИХ ОСІБ У МУКАЧІВСЬКІЙ ДІЄЦЕЗІЇ

03 Лютого, 2023

Людина створена для зустрічі. День богопосвячених осіб у Мукачівській дієцезії

1 лютого, напередодні свята Стрітення Господнього, коли відзначається день богопосвячених осіб, у Мукачівській дієцезії відбувся день зосередження духовенства.

Розпочалася зустріч з освячення свічок та урочистої процесії. Святу Месу очолив Апостольський адміністратор єпископ Микола Лучок ОР. З ним співслужив єпископ-емерит Антал Майнек, а також священники дієцезії та монахи різних згромаджень, котрі служать на теренах Закарпаття. На зустріч теж з’їхалися монахині, терціари та представники різних спільнот.

Гостем-реколектантом цього дня став отець Михайло Станчишин ТІ. У часі проповіді та на конференції він звернув увагу присутніх на важливість зустрічі – зустрічі з Богом, з ближнім і собою. «Від вашої зустріч з Христом у великій мірі залежить покликання багатьох», – зауважив о. Михайло.

Скеровуючи своє питання саме до богопосвячених осіб, котрі готові скаржитись на брак покликань або ж на те, що покликані відходять, отець Станчишин запитав: «Чи на вашому обличчі хтось розпізнає присутність Бога у глибині вашого серця?».

«У Святому Письмі бачимо Бога, Який шукає, Який намагається знайти Адама і Єву, народ Ізраїльський, і бачимо трудність народу відповісти на запрошення, розпізнати присутність Бога. Пустеля є місцем зустрічі з Богом. Бог через Ісуса хоче зустрітися з людиною. Бог біблійний – це Бог зустрічі Отця, Сина і Святого Духа. Наш Бог – це Бог спільноти, – продовжував проповідник. – Бог створив людину для зустрічі!»

Під час Меси із запаленими свічками присутні богопосвячені особи відновили обітниці. Це, власне, є традиційним саме для цього свята. Молитва відновлення лунала українською та угорською мовами.

На завершення богослужіння були виставлені Пресвяті Дари і всі, заохочені єпископом Миколою, разом молилися у намірі миру в Україні.

Опісля відбулася конференція, у якій було ще більше розкрито розпочату у проповіді тему про те, чим і якою є зустріч, завдяки якій людина стає носієм власної зустрічі з Богом, що не можуть не помітити оточуючі. Отець-єзуїт вказав на значення, важливість, умови та відповідне місце, а також засоби, що сприяють зустрічі.

Джерело: Мукачівська Дієцезія