Новини

Кроки Церкви на шляху захисту неповнолітніх: звіт Папської Комісії

22 Вересня, 2020
Як повідомляє VATICAN NEWS, Папська комісія з питань захисту неповнолітніх провела 14-ту Звичайну пленарну асамблею, під час якої були підведені підсумки її діяльності протягом періоду, позначеного пандемією.

Світлана Духович – Ватикан 

Від 16 до 18 вересня 2020 р. проходила 14-та Звичайна пленарна асамблея Папської Комісії Захисту Неповнолітніх. У своєму підсумковому комюніке комісія вказала на проблеми, що обговорювалися під час засідань, на яких деякі члени були фізично присутніми в Римі, а деякі брали участь онлайн. Велика увага, як зазначається в комюніке, приділялася обговоренню наслідків соціальної ізоляції та карантинних заходів для неповнолітніх та людей, що зазнали зловживань.

Праця з постраждалими

Робоча група, що займається працею з постраждалими, прозвітувала про ряд віртуальних зустрічей з тими, хто зазнав сексуального зловживання, з їхніми родинами та з фахівцями зі сфери захисту неповнолітніх. Тепер ця група спрямовує свої зусилля на організацію низки вебінарів про те, як можна допомогти постраждалим, беручи до уваги різноманітний культурний контекст.

Освіта та формація

Звіт робочої групи з питань світи та формації стосувався результатів нещодавньої серії вебінарів на тему «Захист дітей та вразливих осіб під час Covid-19», проведених у співпраці з Міжнародною Спілкою Вищих Настоятельок, Центром Захисту Неповнолітніх Папського Григоріанського Університету та гарячою лінією «Telefono Azzurro». Учасники цих вебінарів, серед яких були настоятелі згромаджень, представники освіти та охорони здоров’я, висловили зацікавленість у подальшій формації в режимі онлайн щодо практичних питань захисту від зловживань. Тому Папська Комісія Захисту Неповнолітніх має намір найближчим часом надалі пропонувати такі формаційні програми.

Вказівки та норми щодо захисту неповнолітніх

Робоча група з питань вказівок та норм щодо захисту розповіла про проведений семінар на тему: «Сприяння та захист гідності осіб, звинувачених у зловживанні щодо неповнолітніх та уразливих дорослих: збалансування конфіденційності, прозорості та звітності». Члени групиподякували працівникам різних дикастерій Римської Курії та експертам різних канонічних дисциплін з усього світу, які сприяли обговоренню процедурних питань щодо Таїнствапримирення, канонічних процесів та питань правосуддя. Незабаром ці дослідження будуть опубліковані у видавництві «Periodica», що видає літературу з канонічного права.

Папська Комісія Захисту Неповнолітніх також вказала на велике значення «Путівника щодо деяких процедурних пунктів у дослідженні випадків сексуальних зловживань проти неповнолітніх, скоєних представниками духовенства», опублікованого Конгрегацією Віровчення в липні цього року. Цей документ, як зазначили члени комісії, сприяє кращому здійсненню правосуддя, а також пояснює, як слід вислуховувати тих, хто зазнав зловживань.

 

www.vaticannews.va