Новини

Комюніке засідання Комісії у справах душпастирства молоді Київсько-Житомирської Дієцезії та деканальних душпастирів молоді 29.10. 2022 м. Київ

11 Листопада, 2022

29 жовтня 2022 року в м. Києві відбулася чергова зустріч Комісії у справах душпастирства молоді Київсько-Житомирської Дієцезії та деканальних душпастирів молоді.  На зустрічі були присутні: голова комісії – о. Міхал Воцял SDB,  члени Комісії – о. Бенедикт Крок OCD, с. Анна Заінчковська SDB, представник молоді – Богдан Грунь та деканальні душпастирі молоді – о. Богдан Савицький OMI, о. Петро Врублевський OMI, о. Ростислав Печенюк OFM, о. Кирило Тополевський OFM, о. Рафал Мишковський OCD, о. Мар’ян Куц SDB, о. Валерій Дубина SAC, о. Вадим Русаловський.

Кожен з присутніх душпастирів охарактеризував стан  та представив статистичні дані молодіжного душпастирства  в деканаті, за який відповідає, озвучив головні виклики та проблеми, пов’язані з душпастирством молоді, які бачить на даний час. Найбільш поширеним викликом, що був озвучений душпастирями –  виїзд великої кількості молоді за межі України у зв’язку з війною. Але разом з тим прозвучала думка, що маємо великі можливості для заангажування молоді в спільноті Церкви через волонтерство та допомогу найбільш потребуючим в зв’язку з війною.

Також на зустрічі проаналізували та підвели підсумки  XVIII Дієцезіального Дня Молоді, що відбувся в м. Житомирі 16-18 вересня 2022 року вперше на базі центру «Карітас-Спес Зарічани» в кількості 300 молодих осіб. ДДМ показав прагнення молоді до зустрічі з Церквою, спілкування один з одним, бажання почути відповіді на свої питання, які часто є досить гострими і хвилюючими. Цьогорічний ДДМ набрав найбільш позитивні відгуки молоді за останні роки проведення.

Були обговорені основні організаційні моменти щодо Світового Дня Молоді, що відбудеться 1-6 серпня 2023 року в Ліссабоні. Присутні зауважили на необхідності підготовки молоді до свідомої участі в СДМ, щоб мати добрі плоди (формаційні матеріали розміщені сайті juvanima.org.ua).

Також Комісією було запропоновано  ряд нових заходів для проведення в дієцезії на 2023 рік:

  • Дієцезіальний День Дитини (відповідальна с. Анна Заінчковська SDB);
  • Teenagers Days (відповідальна с. Ольга Станіславенко);
  • Дієцезіальний футбольний турнір (відповідальний о. Вадим Русаловський)

Була представлена нова Концепція анімації Літургії, де окреслено основні моменти душпастирства міністрантів в дієцезії (о. Вадим Русаловський).

Наступна зустріч дієцезіальної Комісії у справах молоді та деканальних душпастирів молоді запланована на лютий 2023 рік.