Новини

Комісія Єпископатів Європейського Союзу закликає до негайного припинення агресії

23 Лютого, 2023
У зверненні, приуроченому до річниці широкомасштабного російського вторгнення в Україні, Комісія Єпископатів Європейського Союзу закликає до негайного припинення агресії і наголошує на тому, що тривалий мир будується на справедливості та істині.

«Ми наполегливо закликаємо європейських лідерів зберігати єдність у солідарності з Україною під час та після війни, не піддаючись втомі чи байдужості», – читаємо у заяві, яку від імені Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) поширив її очільник кардинал Жан-Клод Оллеріш, Архиєпископ Люксембурга. Звернення, що побачило світ у Попільну середу, приурочене до річниці широкомасштабного вторгнення в Україну.

«24 лютого 2022 року Європа та весь світ прокинулися із шокуючими повідомленнями про початок повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну. Сьогодні, через дванадцять місяців, ми й далі глибоко засмучені жахливими людськими стражданнями та величезною матеріальною та духовною шкодою, яку ця безглузда агресія щодня завдає українському населенню», – читаємо в заяві, яка також наголошує на тому, що війна в серці Європи похитнула основи глобальної архітектури миру, лякаючи ескалацією, що несе загрозливі наслідки для всього людства.

Заклик припинити агресію

«У єдності з численними зверненнями Папи Франциска та Святого Престолу, єпископи COMECE не перестають закликати агресора негайно припинити бойові дії та вивести свої збройні сили, при повній повазі до міжнародного права та територіальної цілісності України», – наголошується у зверненні, яке у контексті «першої річниці повномасштабної трагічної агресії» знову повторює заклик «припинити це божевілля війни»!

Солідарність з постраждалими

Єпископи ЄС запевняють у тому, що пам’ятають у своїх молитвах усіх загиблих, а також у своїй близькості «з мільйонами людей, які страждають в Україні і з тими, які були змушені покинути свої домівки та знайшли притулок у сусідніх країнах і по всій Європі». У цьому контексті ієрархи складають подяку всім, хто виявив солідарність «з українськими братами й сестрами».

«Ми також висловлюємо своє цінування невтомним зусиллям європейським відповідальним за прийняття рішень про надання гуманітарної, фінансової, політичної, як також відповідної та пропорційної військової підтримки Україні», – йдеться в заяві, яка наголошує на «праві народу захищатися від брутальної та невиправдної військової агресії, щоби жити в гідності, безпеці та свободі в своїй незалежній і суверенній країні», закликаючи також до підтримки і після війни, «не піддаючись втомі чи байдужості».

Справедливий мир

Врешті, в зверненні наголошується на тому, що «мир буде можливий лише на основі справедливості та істини». «Тому ми вітаємо всі європейські та міжнародні зусилля з документування воєнних злочинів з метою забезпечення відповідальності винних та щоб рішуче обіцяти: “Ніколи знову!”» – наголошується в заяві, в якій також висловлюються сподівання на відновлення багатосторонніх дипломатичних зусиль. «На початку Великого Посту, періоду навернення та оновлення, просімо в особливий спосіб Господа “послати світло тих, хто перебуває в темряві та тіні смерті, спрямувати наші стопи на стежки миру” (пор. Лк 1,79)».

Джерело: Vatican News