Новини

«Кольори Кармелю» – реколекції для юнаків.

04 Травня, 2022
В Брюховичах, в домі Паломника відбулися кармелітські реколекції для юнаків.
У реколекціях взяло участь група 14 юнаків з різних міст: Ворзель, Користишів, Бердичів, Хмельницьк, Чортків, Львів, а також двоє чоловіків зі світського Кармелю з Бердичева.
Тема тісно пов’язана з Орденом кармелітським: «Кольори Кармелю». Для тих які знають кармелітів однозначно кольором кармелю є коричневий а товаришує йому білий – коричнева ряса та білий плащ монаха та монахині. Ці самі кольори знаходимо в гербі – стилізована гора Кармель в коричному на білому фоні. Під час реколекції хлопці дізнавалися про звичаї, які підтримується в кармелітських спільнотах. Реколекціоніст пояснив значення окремих частин габіту босого кармеліта: туніки, скапуларію, капішона, пояса з розарієм, а також білого плаща. Особливе зацікавлення викликав хрест, якого нормально не видно тому що він приховується під скапуларієм, але прикріплений до туніки туди де серце монаха. Був обговорений цілий процес формації: постулят, новіціат, семінарія, часові та довічні обіти.
За допомогою коротких фільмів учасники могли познайомитись з виглядом присутності босих кармелітів на різних континентах.
Тема реколекції дозволила відволікати наші думки від реальності війни, однак довкілля повертало нам свідомість особливого часу який переживаємо.
В гостинному домі в Брюховичах перебуває більше сто осіб які втекли від небезпеки агресії російської армії. Наші кімнати були посеред кімнат гостей-біжинців, деякі з них приходили на нашу Сяту Месу, молитву, а також разом з учасниками реколекції грали в футбол чи волейбол. Значна кількість дітей яким зразу видно що тут добре викликала змішане почуття – співчуття та радості з приводу доброти господарів дому.
Ми мали можливість побачити приміщення в яких побував святий Йоан Павло ІІ в 2001 році, а також зал в якому відбуваються засідання конференції Єпископів РКЦ в Україні. В два реколекцийні вечора на запрошення семінаристів Львівської Архідієцезії відбувся футбольний матч.
Цікавим пунктом реколекції була поїздка у Львів кармелітськими слідами. В колишньому кармелітському храмі святого Михаїла – зараз це храм монастиря студитів – один з них, диякон Володимир розповів про історію та архітектуру святині, вказуючи цікаві факти пов’язані з кармелітами. Друга споруда неподалік – це колишній костел монастиря босих кармеліток. Найбіль цікаво і привабливо презентується каплиця душпастирства отців домініканців яка розміщена в одному з приміщень давного кляштору кармеліток. Про її особливості розповів нам отець Томаш.
Реколекції це час особистої зустрічі з Богом, відкриття на спільноту, пізнавання духовного багацтва Церкви. Думаю що ці всі елементи в короткому часі було нам дано пережити. Богу слава за кожного учасника реколекції, за людей які нас прийняли та перебували поруч, слава Господу за красу та різноманітність Церкви!