Новини

Київ: зустріч Конференції вищих настоятелів чоловічих орденів та згромаджень

27 Вересня, 2023

 

У вівторок, 26 вересня, у київському монастирі домініканців відбулось засідання Конференції вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя та товариств апостольського життя в Україні. 

У зустрічі взяли участь настоятелі орденів та чернечих згромаджень: францисканців конвентуальних, братів менших францисканців, капуцинів, паулінів, паулістів, домініканців, облатів, паллотинів, місіонерів св. Вікентія та салезіанців. Гістьми засідання були Апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас та представник Державної служби України з етнополітики та свободи совісті В’ячеслав Горшков.

 

Під час засідання настоятелі чернечих спільнот обговорили актуальні справи та завдання, які постають перед монахами в наш час. Апостольський нунцій пояснив зібраним актуальну позицію Апостольського Престолу щодо війни, а також заохотив до посилення молитви про мир та одне за одного.

В’ячеслав Горшков розповів про можливості отримання посвідки на постійне місце проживання для монахів-іноземців та пояснив принципи, відповідно до яких можлива згода на службовий виїзд за кордон монахів – громадян України.

Конференція обрала заступника голови Конференції вищих настоятелів, яким став о. Бенедикт Свідерський, міністр провінції св. Архангела Михаїла братів менших францисканців в Україні. Консультором конференції обрано о. Віталія Подоляна ОМІ, очільника делегатури місіонерів облатів.

Отець Маріуш Кравєц SSP

Джерело: rkc.org.ua