Новини

Єпископи Франції пропонують нові заходи для боротьби зі зловживаннями

10 Листопада, 2021
Під час прес-конференції у Люрді з нагоди завершення пленарного засідання французького єпископату, були оголошені деякі заходи, спрямовані на боротьбу із сексуальними зловживаннями проти неповнолітніх у Церкві, та повідомлено про створення органу з відшкодування збитків.

У понеділок, 8 листопада 2021 року, у Люрді відбулася прес-конференція з нагоди завершення пленарної асамблеї Єпископської Конференції Франції, центральною темою якої був захист неповнолітніх від сексуальних зловживань. Через місяць після публікації рапорту незалежної комісії щодо випадків сексуальних зловживань щодо неповнолітніх у французькій Церкві, 120 католицьких єпископів, що зібралися в Люрді, обговорили низку заходів, спрямованих на боротьбу з цими злочинами. Під час прес-конференції було оголошено про створення спеціального Церковного карного суду, що матиме юрисдикцію над усіма дієцезіями в розгляді судових процесів у першій інстанції, а також всенаціонального незалежного органу, що займатиметься відшкодуванням шкоди, якої зазнали жертви сексуальних зловживань. Фінансування компенсаційного фонду буде здійснюватися за рахунок продажу нерухомого та рухомого майна Єпископської Конференції Франції та дієцезій.

Як зазначив єпископ Ерiк де Мулен-Бофор, очільник французького єпископату, вони просять Папу Франциска надіслати їм на допомогу групу візитаторів для оцінки діяльності у сфері захисту неповнолітніх.

Серед інших заходів, запропонованих французькими єпископами, – зовнішній аудит центрів допомоги постраждалим від сексуальних зловживань та систематична перевірка судимостей усіх душпастирських працівників (мирян, богопосвячених осіб, священнослужителів), призначуваних працювати з неповнолітніми.

Світлана Духович – Ватикан

https://www.vaticannews.va/uk/church/news/2021-11/franciya-yepiskopy-zahody-dlya-borotby-zi-zlovzhyvannyamy.html