Комунікат Конференції єпископату України щодо необхідності молитви про навернення Росії у світлі об’явлень Матері Божої у Фатімі.
У дуже важливому історичному контексті, який загрожував долі багатьох народів і вписався в пам’ять як час, до якого не хочеться повертатися, а якщо вже його згадується, то з опором і закликом: «Ніколи більше комунізму!», пригадуємо прохання з яким звернулася у Фатімі Божа Мати до людства.
Цим фактом є оголошений 30 грудня 1922 року, тобто 100 років тому, трактат, яким засновано Союз Радянських Соціалістичних Республік.
Згадуючи цю подію, жодною мірою не хочемо її вшановувати, але хочемо вшанувати всіх тих, які в цьому часі зазнали багато кривд і упокорень. Хочемо вшанувати мільйони жертв комуністичного режиму і задумуючись над їхньою долею, віддати їм належну шану, на яку заслуговують.
В нашій Батьківщині найбільшим проявом і відбитком сили радянського тероризму залишиться на усі віки штучно спровокований цією злочинною владою Голодомор 1932-1933 років. На справедливе засудження цього злочину треба було довго чекати, аж до XXI століття, коли Український Суд визнав провідників СРСР винними у цьому людиновбивстві.
Наступним дуже важливим актом терористичного комуністичного режиму була запланована духовна руйнація релігійної сфери життя. День перед революцією Ленін заявив: «В революції мене цікавить не лише Росія. Росія є лише певним етапом в марші світової революції для підкорення цілого світу… Вибираю міліонера, або капіталіста, який нехтує Бога, а не селянина, чи робітника, який вірить в Бога… Від сьогодні не матимемо милосердя для нікого і знищимо все, щоб на цих руїнах спорудити нашу святиню».
Ці слова можна вважати фундаментом боротьби з релігією і усунення її з публічного простору. Свідчить про це теж змінений 22 травня 1929 року 4 пункт Конституції. Замість слів: «Всі жителі мають свободу релігійної пропаганди» введено: «на свободу визнання і свободу антирелігійної пропаганди має право кожен житель». Таким способом пропагування релігії стало антидержавним злочином. Писав про це теж папа Пій XI в енцикліці «Про безбожний комунізм» («Divini Redemptoris»), проголошеній 19 березня 1937 року: «Всюди, куди дійшов до влади і де закоренився комунізм (…), там усіма можливими способами, як це сам визнає, прямував до того, щоб вщент знищити підстави релігії та християнської цивілізації, навіть пам’ять про них затерти в людях, особливо молоді. Єпископів і священників вивозив з країни, засуджував на каторги, розстрілював і по-нелюдськи мордував; мирян підозрював в обороні релігії, переслідував і вважав ворогами, водив по судах та вкидав до в’язниць» (DR, 19).
На очах світу і в житті мільйонів людей сповнювалися трагічні пророцтва сказані Марією під час Її об’явлень в Фатімі, коли скеровувала свої слова до дітей про Росію. Щоб рятувати світ від жахіття комунізму, Пресвята Діва просила присвятити Росію Її Непорочному Серцю. Це прохання прозвучало одразу після показання дітям пекла, під час третього видіння, 13 липня 1917 року. Істотною справою цього видіння є підкреслення бачення реальності в її духовному вимірі. Фатімське послання відкриває очі людей на правду, щоб закликати грішників до навернення, а віруючих до того, щоб рішуче стати на боці Христа. Марія виразно говорить про боротьбу, стає на чолі тих, хто бореться за життя і добро, дає обіцянку остаточної перемоги. Найкращою перемогою над противником є його опам’ятання і навернення. Молитва є оголошена як найбільш дієва зброя – сильніша за кулі.
Сьогодні, коли в нашій Державі триває війна, можемо ствердити, що хоча і змінилися часи й немає вже Радянського Союзу, в Росії залишилася та ж ментальність і терористичне бачення, щоб зневолити і підпорядкувати вільну й незалежну Україну. Ступінь цієї драми вказує на величезний заклик і необхідність лікування наслідків багатолітньої домінації антихристиянської ідеології. Мусимо постійно трудитися в цьому напрямку. Фатіма не завершила справи відновлення Росії, але її заповіла.
Богородиці довіряємо цю справу!
Тому, відповідаючи на Її прохання, у розарієвій молитві просімо про навернення Росії, адже таку дорогу вказала нам наша Матір і Цариця, Діва з Фатіми.
Єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні
30 грудня 2022 року
N. 63/2022