Новини

ДУШПАСТИРСТВО МОЛОДІ У ХАРКІВСЬКО-ЗАПОРІЗЬКІЙ ДІЄЦЕЗІЇ

03 Листопада, 2020

Інтервю з дієцезіальними душпастирями молоді ХарківськоЗапорізької дієцезії о. Олександром Пухальським

  1. Які стратегічні цілі Вашого служіння як дієцезіального душпастиря молоді?

В першу чергу варто сказати про глобальні цілі. Душпастирство молоді – це допомога молодим людям віднайти дорогу свого покликання.  Тому стратегічною ціллю є провадити їх так, щоб вони пізнали свій шлях. Другою і більш практичною ціллю є заснувати деканальне душпастирство молоді.

  1. Що вдалося зробити у молодіжному душпастирстві дієцезії за час Вашого служіння?

На жаль, мені не вдалося багато зробити на дієцезіальному рівні, більше на рівні Комісії у справах душпастирства молоді. Зокрема, на дієцезіальному рівні вдалося зорганізувати виїзд до Кракова на Всесвітній день молоді. Інші ініціативи залишилися поки що не зреалізованими.

  1. Чим найбільше пишається?

Я дуже задоволений, що вдалося провести декілька днів зосередження для молоді. Останній був проведений спільно з молоддю з Дніпра. День зосередження був присвячений молитві. Тематичні зустрічі та інтерактивні акції зробили захід цікавим та корисним для учасників. Конференції проводили єпископ Ян Собіло, а також о. Віктор, священник з Африки. Молодим людям було дуже цікаво почути про практику молитви у африканських народів.

  1. Охарактерезуйте “Вашу” молодь, з якою Ви працюєте?

По-перше, це дуже здібні молоді люди, але одночасно вони дуже часто малоініціативні, бояться самостійності, рішучості, не знають, чого хочуть.

  1. Хто займається душпастирство молоді у Вашій дієцезії, хто з Вами співпрацює, хто Ваша команда?

Дієцезіальним душпастирством молоді кожен займається на парафіяльному рівні. На дієцезіальному рівні я особисто займався виїздом на Світовий день молоді у Кракові. Дуже хочеться налагодити співпрацю з молодіжними лідерами парафій. Створити молодіжний комітет при Комісії.

Команда – це ті ініціативні молоді люди, які відповідають на пропозиції, самі планують, подають ідеї і реалізовують молодіжне душпастирство.

  1. З якими труднощами стикаєтесь у своєму служінні?

Великі відстані у нашій дієцезії.  Важко робити щось на загальному рівні, оскільки парафії знаходяться дуже віддалено одна від одної. Також дуже вплинули воєнні дії на сході нашої держави. З 2015 р. в нашій дієцезії немає Дієцезіальних днів молоді, традиція обірвалася у зв’язку з війною. Крім того дуже великий вплив має міграція молоді, яка втікає і не бачить свого майбутнього на цих територіях.

  1. Який задум мрієте втілити у душпастирстві молоді Вашої дієцезії (якого ще немає у стратегічному плані)?

Мрія – це деканальне душпастирство, щоб у кожному деканаті нашої дієцезії була особа, яка відповідає за роботу з молоддю.

Комісія у справах душпастирств молоді РКЦ