Новини

СИМВОЛИ СВІТОВИХ ДНІВ МОЛОДІ ПРИБУВАЮТЬ ДО ЛІСАБОНУ

07 Січня, 2021

У листопаді 2020 року в соборі Святого Петра делегація з Панами передала делегації з Португалії символи Всесвітніх Днів Молоді. Наприкінці січня в катедральному соборі Лісабона відбудеться церемонія їхнього прийняття.

Світлана Духович – Ватикан

27 січня 2019 року, наприкінці Всесвітнього Дня Молоді в Панамі, було оголошено, що місцем наступного ВДМ стане Лісабон, столиця Португалії. Спочатку його проведення було заплановане на 2022 рік, а пізніше, через пандемію Covid-19, його перенесено на 2023 рік. І саме в другу річницю цього оголошення, 27 січня 2021 р., в катедральному соборі португальської столиці відбудеться церемонія прийняття символів цієї події: дерев’яного хреста та ікони Пресвятої Богородиці «Salus populi romani». Згідно з нормами санітарної безпеки, в цьому заході візьмуть участь лише представники дієцезій та члени місцевого організаційного комітету ВДМ, але церемонія також транслюватиметься у прямому ефірі онлайн.

На шляху до ВДМ
Тим часом, в рамках приготування до Всесвітнього Дня Молоді 2023, організаційний комітет проводить 23-го числа кожного місяця роздуми про значення ВДМ. Наприклад, в грудні відбувся особливий молитовний захід, гаслом якого стали слова з Євангелії він Матея: «Чувайте, бо не знаєте ні дня, ні години» (Мт 25, 13), натомість у Коїмбрі була організована «віртуальна подорож» в історію СДМ, що транслювалася на різних цифрових платформах.

Дієцезальні ВДМ
Варто пригадати, що дерев’яний хрест та ікону Пресвятої Богородиці делегація з Панами передала делегації з Португалії під час Святої Меси з нагоди урочистості Христа Царя Всесвіту, яку Папа Франциск відслужив у неділю, 22 листопада 2020 р., при катедральному престолі базиліки Святого Петра у Ватикані. Наприкінці богослуження Святіший Отець оголосив, що, починаючи з наступного року, дієцезальне відзначення ВДМ переноситься із Пальмової Неділі на Неділю Христа Царя.

Звертаємо вашу увагу на те, що відповідальним за організацію СДМ в Україні є

о. Вальдемар Павелець SAC  (pvaldi@o2.pl, тел: +380968669500)

https://www.vaticannews.va/uk/church/news/2021-01/do-katedry-lisabona-prybuvayut-symvoly-vsesvitnih-dniv-molodi.html