Події

ДЕНЬ СВ. ІВАНА БОСКО. САЛЕЗІЯНСЬКА РОДИНА

31 Січня, 2020

Carlo Felice Deasti, Don Bosco, Torino, 1887

Сьогодні світ вшановує великого педагога та священника, покровителя молоді, св. Івана Боско. Про цю людину написано багато книжок. Його біографію можна прочитати на різних сайтах… Сьогодні ми хочемо розповісти не про нього, а про деякі групи Салезіянської Родини, які працюють в Україні.

Першими, хто з’явився під проводом Дона Боско, стала Конгрегація св. Франциска Сальського, або салезіяни. Першими салезіянами стали хлопці з ораторія, вихованці святого педагога. В Україні салезіяни провадять свою діяльність у Львові, Вінниках, Києві, Бібрці, Перемишлянах, Коростишеві, Одесі.

Дочки Марії Помічниці Християн (салезіянки) з’явилися у 1872 році і працювали виключно з дівчатами, але зараз на їх плечах і школи, і дитячі садки, і ораторії…. Їх діяльність можна побачити в Одесі, Гайсині, Львові.

ADMA (Асоціація Діви Марії Помічниці Християн) була створена Доном Боско 1869 року. Метою Асоціації є поширення приватної набожності та публічного культу Марії Помічниці Християн, щоб випросити опіку для Церкви та кожного віруючого. Зараз ADMA збирає своїх членів у Львові на Одесі.

Група, яку започаткував Дон Боско у 1876 році – Асоціація Салезіян і салезіянок співпрацівників. Дон Боско збирав навколо себе мирян, які допомагали йому в діяльності. Саме з цієї групи прихильників і була сформована Асоціація. Салезіяни – співпрацівники живуть звичайним мирським життям та “відкриті для різних форм апостольської діяльності, серед яких привілейоване місце відведено родині, праці та суспільному життю” (ПАЖ. п.11)
Салезіяни – співпрацівники провадять свою роботу у Львові та Одесі.

VDB (волонтерки Дона Боско) з’явилась в часи антиклерикалізму на початку 20-го сторіччя. Група складається з жінок, які вирішили жити для Бога у світі. Вони працюють і живуть, як усі люди, однак їх серця повністю віддані Богові. Тож вони поєднують мирське із богопосвяченим життям. Дівчата не розкривають свою приналежність до групи, тому і ми не скажемо, де вони знаходяться:)

Сини Божого Провидіння (Отці Оріоністи) було засновано 1895 р Луїджи Оріоне. Оріоністи здійснюють своє служіння у Львові, зокрема працюють з молоддю і особами з особливими потребами. Їхня спільнота здійснює свою душпастирську місію в тридцяти країнах світу. У Львові оріоністи мають храм св. Луїджі Оріоне і духовний центр, де провадять активну працю з дітьми та реалізовують багато проектів соціального служіння.

Сестри-оріоністки. В Україні Згромадження від 1992 року, коли перші сестри приїхали до Ковеля. За три роки сестри почали своє служіння у Харкові. Тут вони відкрили медичний пункт допомоги бездомним і бідним людям. А нещодавно в Коротичі під Харковом оріоністки побудували дім для кільканадцяти молодих самотніх матерів з групи “дітей вулиці” – з їхніми власними дітьми. (pamjat.net.ua)

Дякуємо Господу за Івана Боско, святого, який започаткував велику справу виховання та допомоги. Дякуємо кожному члену Салезіянської Родини за невтомну працю на благо людей во славу Божу.