Новини

Чи Святий Дух є твоїм другом?

04 Березня, 2024

З ініціативи комісії душпастирсвтва молоді. В Бердичіві в монастирі сестер Гонораток,  відбулися реколекції для молодих людей, котрі готуються до таїнства Миропомазання. Тема рекодекцій: «Чи святий дух є твоїм другом?»

З 1 по 3 березня молодь мала змогу поглибити відносини зі Святим Духом. 48 учасників з різних куточків України, а саме з Одеси, Києва, Житомира, Коростеня, Микуленець, Тернополя, Довбиша, Зеленої Діброви, Тетірки, Виноградова.

Молоді допомагали добре пережити реколекції сестра Тетяна Богуславець, отець В’ячеслав Гриневич SAC, єпископ Олександр Язловецький. Це був прекрасний час молитви, конференцій, спілкування. Ми мали змогу разом пережити Адорацію Хреста, послухати конференції. В Санктуарії Матері Божої Бердичівської молитися про мир в нашій батьківщині. Це була прекрасна можливість взивати заступництва Богородиці в Першу Суботу місяця.

«В часі конференції, яку провадила с. Тетяна, пролунало: що кожна людина в житті має два покликання. Перше – це жити! Жити в любові і взаємовідносинах з Богом, бути щасливим, полюбити і прийняти себе.

” Я є тим, що інші говорять про мене ?” Я часто залежна від думки інших. Що про мене скажуть? Але я повинна пам’ятати, що я дитина Божа, я вже є досконала, і я не повинна себе коригувати під ідеал, який пропонує мені світ. Я вже створена прекрасною і любленою. Мені лише варто довіритися Богу. “Я є тим, що маю” Від народження Господь готує нам дорогу, дарує любов свою. Ми можемо її прийняти, а можемо відкинути і відчувати пустоту, яку не зможемо заповнити. Ми будемо любов шукати в соцмережах, інших людях, гаджетах. Ми повинні пам’ятати, варто лише прийняти Святого Духа.

Довіритеся, і ви справді побачите, як Бог почне діяти у вашому житті.

Під час другої конференції с. Таня висвітлювала питання “Хто я є?” І справді іноді я себе запитую: Хто я? Зараз так багато інформації в соцмережах, суспільство нам наполегливо пропонує ідеали, яких ми повинні наслідувати. “Я є тим що я роблю” Чи займаюся тим, що справді хочу, чи роблю бо так всі роблять. Я завжди вірна Господу, чи лише коли мені зручно? Я маю відповісти собі чесно. Можливо я соромлюсь, бо мої оточення мене на навчанні, в школі, на роботі не розуміє.

Під час конференції єпископа, мені запам’яталося про дар Святого Духа – Страх Божий. Коли я не хочу грішити, то це не тому, що Бог мене покарає, і я боюсь цього а тому, що я не хочу його засмутити. Господь мене любить, а я люблю Його і не хочу, щоб Він сумував».  – поділилася Іра з Житомира.

«Всі частини реколекцій були підібрані правильно та влучно. Ми мали час на молитву роздуми, конференції та спільний час. На реколекціях я відчула, як Святий Дух був присутній між нами. Особливо під час Адорації Хреста. Це момент сам на сам з Ісусом. Кожна конференція ,фільм, похід до Санктуарію Божої Матері Бердичівської, Адорація поглибили підготовку молоді до таїнства Миропомазання. Кожен з нас отримав відповідь і вказівки Святого Духа, маю надію що кожен з цих молодих осіб використає цей дороговказ. Це дуже гарний старт для молоді яка приступає до Миропомазання, щоб зміцнитися у вірі» , – Аліна, молодіжний аніматор.

«Ці реколекції залишили дуже багато позитивних емоцій. Насамперед, ці реколекції не про гарно проведений час, а й про продуктивність. Великий обсяг нової інформації, отриманої від сестер та священників, допоміг мені зрозуміти, що собою являє Святий Дух. Цікава інформацію я почула від єпископа Олександра про Дари Святого Духа, що кожен з нас може отримати Його Дари, такі як: пророцтво, зцілення, говоріння мовами, тлумачення мов, творення чудес, тільки не потрібно забувати, що “Дари різні, а Дух один і той же.” (1 Кор.) Під час Служби Божої, коли я молилась, відчула присутність Святого Духа. В мить стало тепло та спокійно на душі, і я знала, що Він мене слухає. Я усвідомила, що не є самотньою, і що Він завжди зі мною, коли я стискаюся з труднощами. Він дає мені силу і мужність, щоб їх подолати. Попри конференції в нас також була Скрутація, де кожен з нас міг молитися Божим Словом. Читаючи  Святе Письмо ми наповнювалися Божим Словом. Це захоплює, особливо, коли ми ділились своїм досвідом, та своїми думками. Провідну роль зіграла атмосфера між молоддю: взаємовідносини, доброзичливість та відкритість до інших. Загалом, цей час я провела продуктивно та на позитиві», – Марія з Довбиша.

«Реколекції – це час, коли можна багато чого обдумати. Завдяки священникам та сестрам, які проводили конференції, я дізналась багато нової для себе інформації та змогла переосмислити деякі речі. Було чудово те, як ті, хто проводять конференції наводили приклади певних дій зі свого життя, це допомогло краще зрозуміти дану інформацію. Мене захопили вечірні Адорації. В них була особлива романтика, особливо з хором, тоді можна було подумати про те, від чого давно тікала. Час, коли ми в тиші допомагає зануритися в те , про що зазвичай немає можливості подумати. Загалом, ці реколекції мені сподобалися, з них я винесла для себе багато нового, та більше розвинулась в поглибленні знань