ДУШПАСТИРСТВО ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ
ЯК ПОЛЕ ЄВАНГЕЛІЗАЦІЇ
Часть 5 (oстання)
СВІДОЦТВА ПЕДАГОГІВ
1
Я прийшла працювати в школу, коли ще навчалася на 5 курсі університету. Це було 5 грудня 2003 року, перед Різдвом. В школі активно йшли приготування до свята. Мене це дуже здивувало, бо в інших школах святкують Новий Рік. Раз на тиждень всі вчителі збираються на зустріч, яка називається педекумена, де розглядається тема тижня, а потім виводяться цілі на тиждень і всі вчителі інтегрують цю тему в уроки. Тоді для мене все було незрозумілим. Я була далека від Бога, про віру і Церкву я знала лише те, що моя бабуся пекла паски на Великдень і будила мене рано, щоб піти і посвятити їх. Мене охрестили у віці 9 років, я це добре пам’ятаю.
Пам’ятаю, як пані Софія розкривала тему, як всі молилися по колу, передаючи свічку, і мені тоді було ніяково, я не знала, про що молитися…
Пам’ятаю, як ми поїхали майже усією школою на конференцію МАХШ (зараз МАРХО), там були дуже цікаві лекції про інтеграцію біблійних понять в уроки. Я жила в кімнаті з Тетяною Костецькою і ставила їй багато питань про школу, вона ночами розповідала мені історію школи від самого її початку. Вона запалила мене. Я відчувала себе щасливою, що мене взяли на роботу сюди.
Пізніше педекумени стали готувати самі вчителі, а не пані Софія, для того треба було читати багато літератури, розмірковувати над поняттями…
Так почалося моє знайомство із Богом. А влітку ми поїхали до Тезе. І там я пережила із Ним свою першу зустріч. Відтоді для мене він живий і постійно присутній у моєму житті. Я вдячна Богові, що я опинилася в цій школі, що працюю з цими людьми, які своїм прикладом показують мені, як треба служити дітям, ближньому. В школі мене навчили молитися діти, їхня молитва була такою щирою.
Я відчула себе в родині.
2
Мене звати Левченко Марія Петрівна. Я працюю директором в Загальноосвітній україно-італійській християнській школі «Всесвіт» в місті Житомир. Моє перше знайомство зі школою відбулося 20 років тому, коли я привела сина в перший клас.
Разом з сином зростала духовно і я, як мама, відвідуючи батьківську школу, де нам пояснювали біблійну інтеграцію, на якій базується навчально-виховний процес в нашій християнській школі. Уже тоді почала цікавитись місією школи, концепцією, духовними поняттями. Особливо мені подобалась атмосфера миру, любові, взаєморозуміння, яка панувала в закладі. Велике бажання працювати вчителем в нашій християнській школі мені допомогло, поспілкувавшись з директором школи, зрозуміла, що потрібно багато ще працювати над своїм духовним зростом, (переважали ще цінності світської людини).
Перші мої роки роботи в школі – це багато спільної молитви, проща до Тезе, участь в конференціях Міжнародної асоціації християнських шкіл, семінари, курси в ББі, вивчення методики інтеграційних уроків, збагачення духовними та релігійними знаннями, укріплення в вірі. Значне місце в моєму духовному рості відіграли засновник школи Софія Окунєва, вчителі школи, які уже були глибоко практикуючими християнами та священики.
Наші щотижневі вчительські зібрання (спільна молитва, підсумки за тиждень та розкриття нових духовних понять), змусили мене читати багато духовної та релігійної літератури. Обов’язковими для мене стали читання Біблії, Свята Літургія, сповідь та Святе Причастя.
Особливе місце для мене спільне святкування в нашій школі свят, де збирається вся наша християнська шкільна родина. Радію, коли вона з кожним роком збільшується.
Завдяки школі «Всесвіт» я відчула, як змінились мої цінності. Я твердо поставила на перше місце Бога. Моя місія – йти за Христом і привести до нього інших людей.
Я вдячна Богу за всі його щедроти для мене.
о. Михайло Воцял SDB (2018)
БІБЛІОГРАФІЯ
1. Виховувати разом у школі. Спільна місія богопосвячених осіб та вірних мирян в: Виховувати у свободі, правді та любові. Вибрані документи Церкви про католицьку школу, виховання, освіту. Львів 2017. с. 5-12.
2. Декларація про християнське виховання, в: Виховувати у свободі, правді та любові. Вибрані документи Церкви про католицьку школу, виховання, освіту. Львів 2017. с. 60-74.
3. Декларація про апостольство мирян, в: Виховувати у свободі, правді та любові. Вибрані документи Церкви про католицьку школу, виховання, освіту. Львів 2017. с. 5-12.
4. Католик-мирянин у школі: свідок віри в: Виховувати у свободі, правді та любові. Вибрані документи Церкви про католицьку школу, виховання, освіту. Львів 2017. с. 256-290.
5. Католицька школа в: Виховувати у свободі, правді та любові. Вибрані документи Церкви про католицьку школу, виховання, освіту. Львів 2017. с. 226-255.
6. Нова українська школа: концептуальні засади реформування середньої освіти. Київ 2016. – 40 с.
7. Освіта в католицькій школі, в: Виховувати у свободі, правді та любові. Вибрані документи Церкви про католицьку школу, виховання, освіту. Львів 2017. с. 310-360.
8. Cистема виховання в: http://vsesvit-zt.com.ua/uk/deyatelnost/sistema-vospitaniya
9. Цінності української молоді Результати репрезентативного соціологічного дослідження становища молоді, м. Переяслав-Хмельницький 2016, 90 c.
10. Что такое МАРХО, в: http://mapxo.org/chto-takoe-marho-missiya-i-videnie-simvol-…
11. Яким є портрет сучасного педагога, – дослідження до Дня вчителя в: http://prozak.info/…/YAkim-e-portret-suchasnogo-pedagoga-do… доступ: 04.10.2015.