Події

ДУШПАСТИРСТВО ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ ЯК ПОЛЕ ЄВАНГЕЛІЗАЦІЇ Часть 4 МЕТОДИ ДУШПАСТИРСТВА ПЕДАГОГІВ В УКРАЇНІ…

08 Квітня, 2020

1) Дні зосередження – реколекції – паломництва
2) Групи (наприклад оплаткові зустрічі, День учителя)
3) Інтернет-ресурси (МАРХО, juvanima, edu.ugcc.org.ua)
4) З’їзди, курси, семінари ( МАРХО, робота комісій)
5) Видавництва
6) Співпраця державних структур і релігійних організацій
7) Методи навчальних закладів, заснованих релігійними організаціями
– Критерії рекрутингу
– Формація, проведена через навчальний заклад (педикумена, курси)
– Посада духовного наставника (найчастіше окрема від директора школи, часом поєднана з катихетом)
– Сакральне місце у школі та Богослужіння для спільноти навчального закладу

КОРИСНІ «КЕЙСИ»
ОПИС МЕТОДУ «ПЕДИКУМЕНА»
Школа – це свого роду спільнота, у якій будується спільна справа та є спільна мета. Без єдності у Дусі Святому та благодаті це важко зробити.
Для вчителів школа є дуже важливою, оскільки вони зростають разом з нею (Додаток 1). Щоп’ятниці всі вчителі збираються на зустріч (педекумену) для підвищення свого духовного рівня і педагогічного розвитку.
Створюються творчі групи вчителів для розкриття ключових духовних (біблійних) понять. Під час цих годин відбувається обмін духовного та педагогічного досвіду, розмірковування над біблійними поняттями, ставлення загальної мети на тиждень, за допомогою якої кожен педагог може на практиці відкрити дитині закони і красу Творця [8]. Це дає змогу самому педагогу з позиції віри сприймати світ цілісно і формувати в учня цілісну свідомість сприйняття картини, законів бутя (Додаток 2).

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ РИМО-КАТОЛИЦЬКОЇ
ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ

РІВЕНЬ ПАРАФІЇ:
– Піднімати соціальний престиж професії педагога
Це повинен робити кожен душпастир, представляючи роботу педагога не як звичайну працю, а як покликання, яке займає особливе місце.

– Підтримувати вчителів основ християнської етики
Хоча з 2005 року в Україні офіційно дозволено викладати християнську етику як факультатив у школах, лише 16% учнів по всій країні вивчає цей предмет. Велика провина в цьому батьків-християн, які не користуються легальним інструментом впливу, який мають в своїх руках (достатньо заяви лише від 8 батьків учнів, щоб у школі відкрили факультатив «Основи християнської етики»). Завдання душпастирів заохочувати парафіян, щоб вимагали викладання цього курсу в школі для своїх дітей, а вчителів закликати проходити відповідну підготовку для викладання такого предмету (2-мфсячні курси) або й самим приготуватися і викладати у навчальних закладах.

РІВЕНЬ ДІЄЦЕЗІЇ І МОНАШОГО ЗГРОМАДЖЕННЯ:
– Визначити відповідальних за душпастирство освітян у кожній дієцезії
– Створювати власні навчальні заклади

ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНИЙ РІВЕНЬ:
– Створити окрему комісію, яка займатиметься католицькою освітою, при Конференції Єпископів України. Серед основних завдань такої комісії: захищати інтереси католицької освіти, займатися римо-католицькими навчальними закладами.

о. Михайло Воцял SDB
Продовження через тиждень …