Новини

Пасхальні вітання Львівського Митрополита

05 Квітня, 2021

У День П’ятидесятниці святий Апостол Петро, натхнений потужним діянням Святого Духа, так промовляв до сучасників Ісуса Христа, багато з яких мали змогу бачити Його, були свідками чудес і чули Його навчання про доброту і милосердя Отця: «Мужі ізраїльські, послухайте оці слова: Ісуса Назарянина, мужа, засвідченого вам Богом проявами сили, чудесами й знаменнями, які Бог вчинив через Нього серед вас, як самі знаєте.

Його, виданого згідно з визначеним наперед задумом і передбаченням Бога, ви вбили, прибивши до хреста руками беззаконників; та Бог Його воскресив, звільнивши від мук смерті, бо вона не могла тримати Його під собою» (Ді 2, 22-24). Цими словами Апостол звіщає те, чого він сам та інші Апостоли і послідовники Христа стали безпосередніми свідками. Однак не всі увірували в його слова. Від часів цього історичного факту і до тепер правда про Воскресіння вимагає від нас віри.

Щонеділі в часі Літургії ми визнаємо, що «віруємо у воскресіння плоті». Йдеться про непросту чи очевидну для людського розуму і досвіду істину. Дивлячись на світ лише «тілесними» очима, нелегко зрозуміти реальність майбутнього світу. Допомагає нам у цьому світло Євангелія та благодать віри, яку ми отримуємо в дарі від Бога у таїнстві Хрещення. Сам Ісус говорить нам про себе: «Я – воскресіння і життя. Хто вірить у Мене – хоч і помре, буде жити. І кожний, хто живе й вірить у Мене, – не помре повіки» І далі, звертаючись до Марти в Євангелії від святого Йоана, але і до кожного з нас, питає: Чи віриш ти в це? ( пор. Йн 11,25-26).

Дорогі у Христі Брати і Сестри!

Переживаючи Свято Христового Воскресіння посеред різних труднощів і турбот, посеред непевності сьогоднішніх днів, пов’язаної з пандемією та війною на Сході України, бажаю всім Вам міцної віри в те, що Господь завжди є з нами, що Він веде нас своєю переможною рукою до Дому Отця.

Нехай ця віра буде джерелом надії, миру серця і невгасаючої великодньої радості з перемоги над смертю Того, хто є Подателем Життя. Нехай Тріумфуючий Господь обдаровує Вас та Ваші родини здоров’ям та щедротою своїх благодатей.

Христос воскрес!
Воістину воскрес!

Джерело: rkc.lviv.ua