Новини

7 жовтня – спомин Пресвятої Діви Марії Розарію

07 Жовтня, 2020

Сьогодні Католицька Церква споминає  Пресвяту Діву Марію Розірію.  Ця дата пов’язана з перемогою християнського флоту над турками під Лепанто в 1571 році.

Сражение при Лепанто: galea_galley — LiveJournal

Жовтень – місяць розарію, коли Церква рекомендує цю просту і глибоку молитву.

Під час явлень у Лурді, Ла-Салетті та Фатімі Богоматір закликала молитися на розарії. Мати Тереза ​​з Калькутти говорила про це постійно. Іван Павло ІІ каже: “Розарій – це моя улюблена молитва! Молитва така проста і така багата”

Розарій – одна з найпопулярніших молитов у світі. За формою він був відомий дуже давно в релігіях Далекого Сходу, в православ’ї і, звичайно, в католицизмі.
Звертаються до Марії в розарії дуже різні люди:  прості та освічені, духовенство та миряни.

Під час вторгнення турецьких військ до Європи в середині 16 століття папа Пій V, домініканець, закликав увесь християнський світ до молитви. У той час Братство Розарію виявляло особливу ревність. Тому перемогу християнського флоту над турками під Лепанто 7 жовтня 1571 р. Папа Римський приписував саме заступництву Божої Матері. На знак подяки за цю перемогу він дозволив святкувати свято Матері Божого Розарію у церквах, де існували Братства Розарію.

Климент XI в подяку за чергову перемогу над турками під Белградом у 1716 р. Поширив це свято на всю Церкву. У 1833 р. Лев XIII запровадив заклик “Королева Святого Розарію – молись за нас” до Лоретанської Літанії, а через два роки він рекомендував церквам молитися на розарії протягом усього жовтня. Після реформи літургійного календаря 7 жовтня у багатьох церквах відзначається як спомин Пресвятої Діви Марії Розарію.

З матеріалів ekai.pl