Події

5 християнських фільмів, які варто подивитись

24 Лютого, 2020

Останнім часом, все частіше читаємо у пресі про християнське кіно, яке сколихнуло суспільство. До таких стрічок, наприклад, належить фільм “Незаплановане” після перегляду якого непоодинокими є випадки, коли жінки відмовляються від абортів.  Це свідчить про те, що сучасне християнське кіно, не відривається від соціального контексту і навіть впливає на стиль життя людей сьогодні. Саме таких 5 фільмів пропонуємо до Вашої уваги.

  1. «Неплановане». У центрі сюжету Еббі Джонсон колишня директорка однієї з клінік Planned Parenthood, найбільшої мережі абортаріїв в світі. В 2009 році її покликали асистувати під час аборту. Це стало точкою навернення. Відтоді Еббі залишила вискооплачувану посаду директора клініки та стала пролайф активістом.

2.“Любов і милосердя” («Love and Mercy»). Це біографічна стрічка про св. Фаустину Ковальську.  Папа Іван Павло ІІ проголосив її святою.  Св. Фаустина була візіонеркою, переживала містичний досвід, а також терпіла через моральні страждання, адже часто відчувала несприйняття серед ближніх, які не вірили у її досвід. Цей фільм розкриває невідомі факти із життя св. Фаустини і оповідає про народження культу Божого Милосердя, який є популярним у світі.

3. “Мовчання”.  Фільм розповідає про двох португальських священиків-єзуїтів, які вирушають з місіонерською поїздкою до Японії, де прагнуть поширювати християнство. Втім у країні сонця, що сходить, править жорстокий Токугава, який заборонив християнство, оскільки вбачає у ньому небезпеку, а у місіонерах – своєрідних “агентів” європейських держав, які прагнуть поширити свій вплив у Японії. Тому влада піддає християн гонінню. Однак священики-єзуїти проповідують таємно. Що їх та їхніх духовних дітей чекає далі? Чи залишаться вони вірними Христу? Про це та більше, дивіться  у стрічці.

4. Молитва (2018). (La prière) – французький драматичний фільм. Томі 22 роки, щоб позбутися наркотичної залежності, він приєднується до ізольованої в горах спільноті колишніх наркозалежних, які одужують завдяки молитві і роботі. Там хлопець відкриває для себе дружбу, дисципліну, любов і віру.

5. Прорив. У невеликому містечку сталася страшна подія. Хлопці гралися на річці, вкритій тонким шаром льоду. Один із них випадково вискочив на лід, який зламався. Хлопця доправили до лікарні у дуже тяжкому стані. Лікарі намагалися зробити все можливе, щоб врятувати його життя, але цього так і не вдался зробити.  Десять хвилин без кисню зробили свою страшну справу і серце хлопця зупинилося. Його мати не може повірити у те, що вілбувається і сидить біля лікарняного ліжка , звертаючись за допомогою до Бога. Що було далі – дивіться. Фільм “Прорив”, заснований на справжній історії, був номінований на найкращу оригінальну пісню за емоційну мелодію “Я стою з тобою”, виконану провідною актрисою у фільмі Кріссі Мец і написану відомою авторкою пісень Даян Уоррен.

Підготувала О. Бабенко

https://velychlviv.com/5-novyh-hrystyyanskyh-filmiv-yaki-vy-shhe-ne-bachyly/?fbclid=IwAR2-P7kaPeqMobjIz1fywOPJdLOopJV8gw9aHFxhlaSE983zznffpwfyKAA