Новини

ІІІ ФОРУМ МОЛОДІЖНИХ ДУШПАСТИРІВ РКЦ ТА УГКЦ “Чесні громадяни, тому що добрі християни”

09 Жовтня, 2021

Вчора, 8 жовтня розпочав свою роботу Форум молодіжних душпастирів РКЦ та УГКЦ. Тема цьогорічного форуму – “Чесні громадяни, тому що добрі християни” підкреслює необхідність для католиків приймати активну участь у суспільному та громадському житті, мати християнську позицію щодо процесів, які відбуваються навколо.

Форум розпочався виступами Олександра Яреми, о. Андрія Зелінського та Вл. Віталія Кривицького.

  • Стіни руйнуються, коли відбувається спілкування. О.Ярема
  • Молодь – це завжди щось революційне та шанс для оновлення. В.Кривицький
  •  Важливо входити в новий етап оновленими. В.Кривицький
  • Церква завжди повинна бути молодою. Древньою, не старою, та одночасно молодою. В.Кривицький

Сьогодні робочий день розпочався дискусією “Чесні та успішні громадяни. Адвокація прав молоді у Церкві”
Спікерами виступили  Марина Попатенко (заступник Міністра Молоді),  о. Ростислав Пендюк (Голова Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ), Валерій  Демченко (в.о. директора державної установи “Всеукраїнський Молодіжний Центр), Сергій Лисак (експерт Національної дитячої ради України, засновник всеукраїнського освітнього проекту “Сучасне служіння підліткам”), Анастасія Кур’ята (державний службовець та представник молоді від Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ), о.Міхал Воцял Щ(заступник голови Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ).

  • Ваші руки – це і є ті руки, які можуть змінити світ. о. Ростислав Пендюк

Після обіду відбулась друга панельна дискусія “Добрі християни та чесні громадяни. Подружжя та родина”, яка була присвячена темі родини, її місцю в Церкві та цінностям, які закладаються саме в сім’ї. Смоїми думками на цю тему висловились спікери: о. Роман Демуш (заступник голови Патріарщої Комісії у справах молоді УГКЦ), Вл. Радослав Змітрович з Кам’янець – Подільської Дієцезії, Леся Яремійчук (начальниця відділу молодіжної політики департаменту молоді та спорту КМДА), Орест Гевак (секретар Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ), Вікторія Зігерт (секретар Комісії у справах душпастирства родин та відповідальна за рух “Домашня Церква” в Україні), О.Погорєлов (головний редактор сайту rodyna.org.ua)

  • Душпастирство молоді – це душпастирство покликання. О. Роман Демуш

Насичена програма форуму продовжилась роботою в групах, Службою Божою в храмі св. Олександра та колективними розвагами на згуртування та позитивний заряд.

За час форуму учасники отримали безцінний досвід колег та поділилися власним. Малу змогу задати турбуючі питання та отримати нові знання.

Пишаємося, що організовували такий важливий та необхідний захід у співпраці з друзями з УГКЦ, який допоможе у формуванні свідомої спільноти відповідальної молоді та творенню нової історії України з Богом та Любов’ю в серці.