Події

Зустріч молоді в Закарпатті

26 Травня, 2016

Мале ліжко, згадка на сон, погляд на будильник о 08.24, домашня ковбаса а також добра кава, швидка прогулянка до Храму, тому, що збиралося багато молоді, і всі події супроводжувала музика.

Напевно вам цікаво, що сталося або що відбувається.

Дещо вам скажемо, як розпочався наш суботній день в Перечині, де ми могли взяти участь в Дієцізіяльній зустрічі молоді.

О 9.00 вся молодь з різних парафій Закарпаття, Буковини, почали збиратись біля парафіяльного центру в Перечині, а також сім студентів, які приїхали зі Словенії. Нас провадив о. Леопольд Валант СМ, настоятель студентського дому (гуртожитку) Вікентія в Любляні, в якому перебуваємо і де навчаємось.

Після реєстрації і короткого спілкування, о 10.15 відбулася Свята Меса, яку очолив Єпископ ординарій Антал Майнек. Було присутніх дуже багато священиків, а також був представник від греко-католицької Церкви.

Ми вважаємо, що Свята Меса була дуже гарна. Навіть якщо ми не розуміли української мови, ми слідкували за обрядом, тому що є подібно, як і у нас в Словенії, більш того ми захоплювались незрозумілою нам мовою, яка має як і словенська спільні слов’янські коріння.

Ті які нас приймали дуже добре про нас турбувались, також ми чули Слово Боже і Євангеліє в словенській мові, а проповідь англійською мовою. За це все ми були дуже вдячні. Святу Месу супроводжувала співом група Reejoice з Житомирщини, а після святого причастя ми також студенти зі словенії заспівали одну пісню.

Після Святої Меси була конференція PRO LIFE, де своїм досвідом розділились одне подружжя і троє молодих хлопців.

Програма продовжувалась в Храмі, де ми слухали конференцію двох священиків, отця Юрія з Конгрегації Паллотинів, який ділився з нами: Чим є Боже милосердя!, а також конференцію і представлення Comunita in dialogo, разом з отцем Віталієм Новаком СМ. Потім був концерт вже згаданої групи Reejoice, які створили гарну атмосферу, і ми молодь зі співом і танцями прославляли Бога. До молоді приєднались також священики і інші. Ми словенці також навчились дві українські пісні і навчились танцювати. І тому що ми під час танців згубили багато енергії потім ми підкріпились вкусною вечерею вечерею.

Зустріч закінчили Хресною дорогою.

Хочемо щиро подякувати всім тим, які приготували цю прекрасну зустріч. Особлива подяка отцю Юрію Шпаку СМ, який був головним організатором цієї зустрічі, сестрам Анні та Наталії з Конгрегації дочок Милосердя, групі АІС, яка готувала нам обід та вечерю, Марійній Молоді та всім тим, які доклали зусиль до приготування цієї зустрічі

З надією, що побачимось наступного року.

Уршка і Наташа зі Словенії.

 

Mehka postelja, spomin na sanje, pogled na budilko ob 8.24, domača klobasa in dobra kava, hiter sprehod do cerkve, kjer se je že zbiralo veliko mladih, celotno dogajanje pa je spremljala glasba. Zagotovo se sprašujete, kaj se je dogajalo.

Pa vam kar poveva, da se je tako začel naš sobotni dan v Perechynu, kjer smo se udeležili škofijskega srečanja mladih.

Ob 9.00 smo se pred župnijskim centrom začeli zbirati mladi iz različnih župnij Ukrajine, sedem študentov, pa nas je prišlo tudi iz Slovenije. Vodil nas je lazarist Leopold Charles Valant CM, ravnatelj študentskega doma Vincencij v Ljubljani, v katerem prebivamo.

Po registraciji in kratkem druženju, je ob 10.15 sledila sveta maša, ki jo je vodil škof (ime). Prisotnih je bilo veliko duhovnikov, med njim tudi predstavnik grkokatoliške cerkve.

Meniva, da je bila sveta maša čudovita. Kljub nerazumevanju ukrajinskega jezika, smo obredu lahko sledili, saj je celoten potek obreda enak našemu v Sloveniji, poleg tega pa smo lahko občudovali nam nepoznan jezik, ki ima, tako kot slovenščina, skupne slovanske korenine.

Gostitelji so za nas dobro poskrbeli, saj smo slišali božjo besedo in evangelij v slovenščini ter pridigo v angleščini.  Za vse to smo bili izjemno hvaležni. Obred je glasbeno popestrila glasbena skupina Reejoice, po obhajilu, pa smo eno pesem zapeli tudi mi študentje iz Slovenije.

Sveti maši je sledilo predavanje PRO LIFE, kjer sta svoje pričevanje podelila zakonca in trije mladi.

Po predavanju je sledilo zelo okusno kosilo, ki nam je dalo energijo za pestro popoldansko dogajanje.

Program se je nadaljeval v cerkvi, kjer smo poslušali predavnji dveh duhovnikov, ki sta imela konferenco in predstavila Comunita in dialogo. Temu je sledil koncert že omenjene skupine Reejoice, ki je ustvarila pravo slavilno vzdušje, saj smo mladi s petjem in plesom slavili Boga.

Mladim so se pridružili tudi duhovniki in ostali spremljevalci. Slovenci smo se poleg novih ukrajinskih pesmi naučili tudi dveh skupinskih plesov. Ker smo pri tem porabili veliko energije, smo se pred zaključnim delom okrepčali tudi z večerjo.

Srečanje smo zaključili s križevim potom in upanjem, da se naslednje leto ponovno vidimo!

 

Maša in medved (aka Urška in Nataša)

IMG_5434

IMG_5194

IMG_5181

IMG_5168

IMG_5132

IMG_5087

IMG_5093

IMG_5442

IMG_5456