Події

ЗАЯВА КАНАДСЬКИХ ЄПИСКОПІВ З ПРИВОДУ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МАРИХУАНИ

10 Липня, 2018

В кінці червня Канадська Єпископська Конференція опублікувала заяву, в якій висловила своє розчарування з приводу прийняття сенатом країни законопроекту, який легалізує канабіс / марихуану для рекреаційного використання. Після серйозних дебатів, які відбулися 19 червня, канадський сенат проголосував на користь закону, який дозволить продавати, використовувати і вирощувати вдома обмежену кількість рослин конопель. Після Уругваю, північноамериканська країна стає другою країною світу, яка легалізує марихуану в рекреаційних цілях, і перша серед країн G7.

Шкода для здоров’я

У заяві наголошується, що використання канабісу завдає великої шкоди як суспільству, так і фізичному, психічному й емоційному здоров’ю людини. Це підтверджують різні офіційні асоціації (Медична, Психіатрична й Педіатрична) країни, які вказують на те, що застосування канабісу приводить до залежності, депресії, тривоги, психозу, порушень розвитку мозку та проблем легенів, таких як астма та емфізема.

Легалізація не сприятиме зменшенню використання марихуани

Єпископи підкреслюють, що молодь Канади займає перше місце у світі серед розвинутих країн по використанню марихуани. «Легалізація канабісу для рекреаційного використання, – зазначають вони, – не обмежить доступу до марихуани і не зменшить її використання молодими людьми, як про це заявляє уряд».

Єпископат поділяє думку багатьох начальників канадської поліції і численних лідерів автохтонних, провінційних і муніципальних установ, які «вказують на необхідність додаткового фінансування для контролю над впровадженням нового законодавства і не впевнені в тому, що це зможе зменшити участь в організованій злочинності, а, навпаки, може дати протилежний ефект».

Неефективний спосіб контролю і боротьби

Канадський єпископат висловлює свою незгоду із твердженнями канадських урядовців, які вважають, що декриміналізація і регулювання обороту марихуани виведуть її з підпілля і дозволять владі краще контролювати її виробництво та споживання. «Завжди існуватимуть соціальні лиха, які важко викорінити, – пишуть єпископи, – але відповідь, безсумнівно, не може полягати в тому, щоб здаватися, оправдовуючи або легалізуючи їх».

Вони зазначають, що згідно з Папською Академією Наук, вирішення проблем, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, залежністю та їхнім зловживанням, полягають в тому, щоб створювати умови для навчання та праці, підтримувати вразливі групи, надавати відповідне лікування, профілактику та медичні послуги, підтримувати сім’ю, зменшувати пропозицію наркотиків; переконувати не вживати наркотики і впроваджувати програми оздоровлення.

Потенційні загрози

«Масштабне збільшення використання канабісу, спричинене його легалізацією, – читаємо в заяві, – не призведе до створення справедливішого й гуманнішого суспільства, а лише посилить, або помножить вже поширені в суспільстві проблеми, такі як психічні захворювання, злочинність, безробіття, розпад сімей, травми та смертельні випадки на дорогах, підвищена пристрасть до “важчих” наркотиків, а також проблеми, пов’язані з передозуванням».

На завершення канадські єпископи наголосили на тому, що «легалізація марихуани є потенційно небезпечною»: дослідження показують, що, окрім великої шкоди здоров’ю людини, марихуана є так званими “вхідними дверима” для інших наркотиків. Її споживачі мають схильність використовувати її в комбінації з іншими законними та незаконними наркотиками, включаючи також “важчі” наркотики.

«У той час, коли багато ресурсів вже витрачаються на запобігання використанню рекреаційного тютюну, – читаємо в кінці заяви, – важко зрозуміти нехтування громадською безпекою, спричинене легалізацією марихуани, що, можливо, є набагато небезпечнішою».