Події

Закінчився останній день Ватиканського засідання про захист неповнолітніх

25 Лютого, 2019

Проблема сексуального використання неповнолітніх у Церкві була предметом третього дня Ватиканського саміту щодо захисту неповнолітніх. Були заслухані свідчення жертв педофілії та три вступні лекції. Останній день дебатів завершився покаянною літургією.

Не будемо приховувати подібні факти, боячись зробити помилку. Дуже часто ми хочемо залишатися спокійними, поки шторм не пройде. Але цей шторм не пройде, – сказала нігерійська монахиня Вероніка Опенібо (Openibo), генеральний настоятелька Сестер Товариства Святого Дитятка Ісуса.

“Непокоїть той факт, що сьогодні багато людей звинувачують Церкву в недбалості”, – сказала сестра Вероніка. На її думку, церква повинна відновлюватися і створювати нові системи і практики для підтримки своєї діяльності без страху помилок. Вона визнала, що “ми зараз переживаємо стан кризу і сорому”,та висловила переконання, що “краще говорити сміливо з іншими, ніж не говорити нічого”.


Про необхідність прозорості та можливість відстеження адміністративних процедур наголошував і  Рейнхард Маркс –  Архиєпископ з Німеччини. Він зазначив, що для Церкви є ряд викликів у цій сфері, включаючи мету та межі папської таємниці, встановлення прозорих процесуальних норм, чітке відображення статистики та перебігу судових процесів. Він зазначив, що адміністрація також може зловживати своєю владою, що чітко видно в поточній кризі. “Сексуальна експлуатація дітей і молоді в основному зводиться до адміністративного насильства”, – зазначив кардинал Маркс. Адміністрація перешкоджала виконанню Церковної місії. Файли, які повинні були документувати страшні вчинки і вказувати імена відповідальних за них, були знищені. Конкретні процедури та процеси переслідування злочинів навмисно не виконувалися, але були скасовані або відмінені. Права потерпілих були передані на свавілля окремих осіб. Вони засуджували не винних, а жертв, змушуючи їх мовчати. Все це виражається у відвертому протиріччі тому, що Церква повинна підтримувати », – зазначив кардинал Маркс.

Кардинал Маркс також вказував на необхідність публічно публікувати статистичні дані про кількість справ та  їх деталі, оскільки недовіра веде до теорій змови і створення міфів про Церкву.

На першому місці жертви
Враховуючи сексуальну експлуатацію неповнолітніх, Церква повинна завжди ставити жертву спочатку, прислухатися до неї і дбати про добро для неї , – сказала мексиканська журналістка, Валентина Аларакі. Її мова була повна суворої критики на адресу церковної ієрархії. Вона зауважила, що медіа-люди бажають допомогти  знайти погані яблука від здорових. “Але якщо ви не зробите радикального кроку в бік дітей, матерів, сімей, громадянського суспільства, у вас буде причина боятися нас, тому що ми, журналісти,  будемо вашими найгіршими ворогами”. І в цьому контексті вона нагадала слова Бенедикта XVI про те, що «найбільші гоніння Церкви приходять не з зовнішніх ворогів, а від гріха в середині”.

Увечері в залі Апостольського палацу Святіший Отець очолив покаянну службу за участю патріархів, єпископів та інших учасників Ватиканського засідання про захист неповнолітніх у Церкві. Служіння почалося з літургійного привітання і співу Псалма 50. Потім було прочитано Євангеліє блудного сина (Лк 15, 11-32).

за матеріалами ekai.pl