Події

XIX Дієцезіальній Зустрічі Молоді в Закарпатті

18 Травня, 2017

“Велике вчинив мені Всемогутній”

(Лк 1,49)

 

9 травня Бог подарував нам чудову погоду, не дивлячись на зовсім невтішні прогнози синоптиків. Відбулась XIX Дієцезіальна Зустріч Молоді Закарпаття. На території монастиря Згромадження  Сестер Святого Йосифа де Сан-Марк у селі Павшино, що на Мукачівщині, о 9 годині ранку за розкладом почала з’їжджатись молодь з парафій нашого краю. Зареєструвалось близько 200 учасників із Сваляви, Ужгорода, Довгого, Середнього, Перечина, Оноківців, Клячанова, Павшина, Фрідєшова, Шенборна, Грабівниці, Виноградова, Хуста, ну і, звичайно, молодь Мукачева, яка приймала гостей.

Допомагали в організаційних питаннях і виступили в якості аніматорів молодь з Мукачева “Банда Святого Мартина”  на чолі з отцем Євгеном Фізером.

9:30 – починається програма! Молодь, як справжні паломники з каріматами, розмістились на просторій галявині перед сценою, з якої вів чудові духовні конференції отець Едуард Кава OFM Conv, котрий приїхав до нас зі Львова. Отець Едуард нагадав молоді, які плоди таїнства Хрещення та Євхаристії  ми можемо досвідчувати у своєму житті. Проповідник підбадьорив молодь до активного переживання Євхаристії.

 

Програма була насичена не лише теорією. Оскільки молодь – це найактивніша частина суспільства, відповідно для них і має бути активним життя. Здивували організатори цікавим квестом, під час якого команди мали здолати перешкоди, знайти підказки, прослухати біблійну притчу і не тільки, і це було хорошою фізичною розминкою.

Також всі учасники відвідали майстер-класи по вибраним напрямкам. Серед них: танцювальний – разом з Наталією Вагерич та Даніелою Хом’як  вивчали основні рухи Латиноамериканських танців; біблійний – сестра Кармела Крішшова OP читала та пояснювала Слово Боже; кулінарний – молодий повар Микола Паславський випік більше 200 мафінів і разом з молоддю довершили ці смаколики солоденькою начинкою; оздоблення свічок – c. Марія Черніцка ОР провела майстер-клас для любителів виробів ручної праці; фотографський – фотограф Юліан Седлецький розповів та продемонстрував, а також попрактикував з молоддю мистецтво фотографування.

Не обійшлося і без смачного частування  всіх присутніх фірмовим бограчем від сестри Ліджі, оскільки енергії витрачалось протягом дня багато, то і  поповнити ці запаси було необхідно.

І ось настав час для моменту тиші, умиротворення – Адорації Пресвятих Дарів, під час якої кожен міг зрозуміти, обміркувати, що “Велике вчинив мені Всемогутній” (Лк 1,49). Після Адорації всі стали учасниками Святої Меси в супроводі музичної групи сестер зі Згромадження.  І лиш по заходу сонця все завершилось  пікніком і танцями.

Молодь у нас талановита, добра, з нею потрібно працювати, приділяти їм час, розуміти. Думаю, кожен учасник відчув любов, радість, мир під час зустрічі, адже, дійсно, лише з любов’ю і вірою в Бога, з молитвою можна стати щасливим.

Мартіна Кельман, Мукачево