Події

Вислуженому Папі Венедиктові XVI виповнилося 92 роки

16 Квітня, 2019
Напередодні його особисто привітав Папа Франциск

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У Велику Суботу, 16 квітня 1927 року, в маленькому баварському містечку Марктль-ам-Інн на півдні Німеччини, в родині офіцера поліції Йозефа Ратцінґера народився син, який того ж самого дня був охрищений та отримав ім’я Йозеф Алоїз. Через 78 років, 19 квітня 2005 року, його обрано Наступником святого Петра і він взяв ім’я Венедикт XVI. Сьогодні, передавши кермо Петрового човна своєму наступникові, він присвятив решту свого життя молитві за Церкву, за кожного з нас.

Після закінчення семінарії у Фрайзінгу, 29 червня 1951 року Йозеф отримав священиче рукоположення. Через чверть сторіччя, 25 березня 1977 року, святий Папа Павло VI призначив професора богослов’я о. Йозефа Ратцінгера Архиєпископом Мюнхена і Фрайзінга, 28 травня того ж року він прийняв єпископські свячення, а через місяць Папа підніс його до кардинальської гідності. 1981 року святий Іван Павло ІІ призначив його префектом Конґреґації Віровчення, яку він очолював до 2005 року, тобто, до обрання на Наступника святого Петра.

Проминуло шість років відтоді, як тепер вже вислужений Папа зрікся Петрового служіння та пообіцяв безумовний послух та шану своєму наступникові, вірно дотримуючись свого слова. Папа Франциск також глибоко шанує свого попередника, що неодноразово засвідчив як у своїх промовах, так і особистими жестами, відвідуючи його при різних нагодах.

Також і вчора, 15 квітня, ввечері, з нагоди початку Великого Тижня, Папа Франциск відвідав Венедикта XVI в монастирі «Mater Ecclesiae», щоб особисто скласти йому великодні побажання. Зустріч також стала нагодою для Святішого Отця скласти своєму попередникові щирі привітання з нагоди 92-річчя.

Що можемо побажати Венедиктові XVI у цьому контексті? Мабуть, того, щоб він і надалі міг у спокої переживати цей час, з усіма плодами й радощами, які випливають із близькості з Богом. І щоб це послання радості й миру в приготуванні до зустрічі з Господом було сприйняте спільнотою Церкви як багатство. Щоб всі ми відчували плоди його молитви за нас, щоб збагнули його духовне служіння для Церкви.

https://www.vaticannews.va/uk/vatican-city/news/2019-04/vysluzhenomu-papi-venedyktovi-xvi-92-roky.html?fbclid=IwAR37DS35Zp9LNYyib-Zt1KXOfvAcxVhCSvh_geJbx69sgoozdbgSnbFerH8#.XLV-V2X11ZM.facebook