Події

ВАТИКАН НАДАСТЬ 40 УНІКАЛЬНИХ ЦЕРКОВНИХ НАРЯДІВ НА ВИСТАВКУ МОДИ У НЬЮ-ЙОРКУ

02 Березня, 2018

«Небесні тіла: мода і католицька уява» («Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination») – експозиція під такою назвою відкриється 10 травня 2018 року в Музеї мистецтв Метрополітен у Нью-Йорку.

Експозиція виставка буде складатися з майже 200 творів. Сорок з них – з папської ризниці у Ватикані. Багато безцінних предметів ніколи раніше не виставлялися. Експозиція включає кілька папських тіар – трирівневих корон, які Римські Папи носили до 1960-х років, повідомляє «УНІАН» з посиланням на «The Wall Street Journal».

Мета виставки, показати «складні і чудові відносини» між католицизмом і модою. «Ми хочемо, щоб це було як паломництво», – сказав куратор виставки Ендрю Болтон (Andrew Bolton). Відвідувачі можуть увійти на виставку, де вони будуть слідувати за маршрутом, який починається з експозиції папських скарбів. Ватикан спеціально передбачив, що ці твори експонуватимуться окремо від іншої частини виставки.

Болтон вважає, що найцінніша частина експозиції – це папська тіара, подарована королевою Іспанії Ізабеллою II Папі Римському Пію IX у 19 столітті. «У ній 19 000 дорогоцінних каменів, з яких 18 000 – це діаманти», – сказав Болтон.

Потім відвідувачі зможуть продовжити огляд, пройшовши галереї, у яких релігійні твори з колекції музею Метрополітен будуть співставлені з сучасним одягом. Мерехтлива вечірня сукня від Versace з хрестом, що йде від шиї до нижнього краю, буде відповідати історичній реліквії – хресту 11-го століття; плаття від Valentino з пишним Едемським садом, який прикрашає його, повторює обкладинку Біблії 17-го століття.